Teraz Czytasz
Łazienka w stylu rustykalnym – czego nie może w niej zabraknąć?

Łazienka w stylu rustykalnym – czego nie może w niej zabraknąć?

Łazienka w stylu rustykalnym to idealna propozycja dla osób, które doskonale czują się w przytulnych wnętrzach. Aranżacje rustykalne kojarzą się między innymi z wiejskim domem, wykorzystaniem naturalnych materiałów, ale także z barwnymi dodatkami. Zatem jak urządzić łazienkę rustykalną i jakie wykorzystać dodatki?

Naturalne materiały w łazience rustykalnej

Łazienka w stylu rustykalnym powinna zostać wyposażona z elementów i mebli z naturalnych materiałów. Doskonale sprawdzi się zatem drewniana toaletka do makijażu. Drewno w stylu rustykalnym odgrywa bardzo ważną rolę. Jest to materiał, który z łatwością można zaimpregnować, wykorzystując specjalistyczne preparaty. W ten sposób ochroni się meble drewniane i dodatki przed negatywnymi skutkami działania wilgoci. Drewno może znaleźć się:

  • na podłodze,
  • na ścianach.

Kolejny naturalnym materiałem chętnie wykorzystywanym w aranżacjach łazienek w stylu rustykalnym jest kamień. Z jego pomocą można wykończyć podłogę, lecz także udekorować ściany. Niezwykle popularnym połączeniem jest także wykorzystanie drewna i kamienia. Materiały te tworzą harmonię w przestrzeni oraz są idealnym odzwierciedleniem stylu rustykalnego. Dodatkowo styl ten chętnie wykorzystuje również cegły. Aby jednak zachować równowagę wizualną, warto ułożyć cegłę jedynie na fragmencie ściany, natomiast pozostałą część pozostawić białą lub w innym neutralnym kolorze. Wówczas przestrzeń w stanie się przytulna i stylowa.

Ceramika łazienkowa dostosowana do stylu rustykalnego

Rustykalne łazienki, by uzyskać wspólny charakter muszą zostać wyposażone w stylową ceramikę. Doskonale sprawdzają się wolnostojące wanny, ale także umywalki. Wpisują się swoim designem w unikalny wystrój rustykalny. Dzięki szerokiej gamie produktów dostępnych na rynku można zakupić zarówno ceramikę pasującą do małych jak i większych przestrzeni. Jednak łazienka w rustykalnym stylu to nie tylko naturalne materiały, lecz także kolorowe płytki podkreślające charakter w całej aranżacji.

Aranżacja łazienki w stylu rustykalnym

Wybierając płytki ścienne i podłogowe, warto brać pod uwagę przede wszystkim ich jakość. Dzięki prostej i gładkiej powierzchni z łatwością można utrzymać czystość, a ponadto tego typu płytki są odporne na działanie wilgoci. Efektownym i ciekawym sposobem na aranżację wnętrza w stylu rustykalnym jest wykorzystywanie barwnych płytek, które zdobić mogą zarówno podłogi jak i ściany. W tym celu doskonale sprawdzają się między innymi patchworkowe wzory. Są nie tylko bardzo modne, stylowe, lecz także wprowadzają niepowtarzalny charakter do każdej łazienki w stylu rustykalnym. Aby całość wyglądała spójnie, warto zadbać także o detale w postaci armatury pasującej do stylu rustykalnego. Idealnie wyglądają produkty w kolorze miedzi, które pasują do elementów ceglanych, drewnianych czy też wykonanych z kamienia naturalnego. Odpowiednie dodatki oraz kolorowe akcesoria mogą dopełnić stylu rustykalnego w łazience, a ponadto podnieść jej walory funkcjonalne i użytkowe całej przestrzeni.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę