Teraz Czytasz
Ładny garaż blaszany – czy to możliwe?

Ładny garaż blaszany – czy to możliwe?

W urządzaniu domu priorytetem zwykle jest przytulność i funkcjonalność. Projektując wnętrza, skupiamy się na potrzebach domowników, ale też na tym, by całość była harmonijna i cieszyła oko. A co z podwórkiem? Elewacja domu to element, o który zwykle dbamy z dużą starannością. Tak samo mocno powinniśmy się skoncentrować na estetyce innych zewnętrznych detali. Jednym z nich jest stylowy garaż.

Parkowanie na podwórku

Podwórko spełnia wiele różnych potrzeb, ale często jedną z jego ważniejszych funkcji jest zapewnienie parkingu. Kiedy w bryle domu nie został uwzględniony garaż, kwestia zadaszenia wraca z każdą większą ulewą, burzą czy opadem śniegu. Nie ma co ukrywać, że warunki parkowania mają wpływ na kondycję samochodu. A jeśli w rodzinie mamy więcej niż jeden pojazd, przemyślane zagospodarowanie miejsca nabiera istotności. W wielu takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem jest wolnostojący blaszany garaż.

Zgodnie z przepisami funkcjonującymi w 2022 roku postawienie tego typu budowli nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Przed zamówieniem garażu warto jednak skonsultować się z biurem projektowym (np. z tym, które wykonywało projekt domu), by zrobić wszystko zgodnie z ustawą Prawo Budowlane. Przed podjęciem decyzji polecamy przejrzeć kategorię garaż drewnopodobny z karstal.pl oraz garaż akrylowy.

Garaże akrylowe

Garaż wykonany z blachy to potocznie zwany blaszak. Cała konstrukcja jest ocynkowana, co zapobiega korozji, a warstwa farby akrylowej stanowi dodatkowe wzmocnienie i daje duże możliwości estetyczne – kolorowe elementy są w zasięgu ręki. Wygląd garażu można dopasować do innych elementów podwórka – np. ogrodzenia, zadaszenia. Stare blaszaki straszące łuszczącą się farbą, widywane często na osiedlach i działkach, to już tylko relikt przeszłości. Estetyczny garaż blaszany może stać się prawdziwą ozdobą podwórka.

Oprócz wyboru koloru farby mamy także wpływ na wymiary konstrukcji i rodzaj dachu – jednospadowy lub dwuspadowy. Możemy zdecydować również o rodzaju bramy – uchylnej lub dwuskrzydłowej, i w taki sposób uzyskać garaż, jakiego potrzebujemy.

Garaże blaszane drewnopodobne

Garaże blaszane zyskały popularność dzięki wykorzystywaniu ich na budowach do przechowywania narzędzi. Były tanie, ale solidne i stanowiły realną ochronę zarówno przed kradzieżą, jak i przed warunkami atmosferycznymi czy zwierzętami. Kiedy zaczęto wykorzystywać je do innych celów, ich wygląd nabrał znaczenia. Właśnie dlatego powstały garaże drewnopodobne, które doskonale wpisują się w estetykę wielu podwórek. Ładny garaż przestał istnieć tylko w sferze marzeń projektantów przestrzeni, a stał się realnym, popularnym elementem wyposażenia posesji.

Garaż do zadań specjalnych

Zadaszenie dla samochodu to tylko jedna z wielu funkcji, jaką mogą pełnić stylowe garaże blaszane. Doceniają je także miłośnicy rowerów, hulajnóg i innego sprzętu sportowego. Popularnością cieszą się także dzięki możliwości przechowywania w nich narzędzi i akcesoriów ogrodniczych. Blaszany garaż to doskonałe miejsce do zorganizowania kącika dla majsterkowicza, które jednocześnie pozwala zachować porządek w innych zakątkach posesji. Odpowiednia organizacja przestrzeni pozwala również na przechowywanie przedmiotów sezonowych, np. choinki i świątecznych ozdób.

Inwestycja w garaż wolnostojący pozwala nam uniknąć wielu kwestii, którymi musielibyśmy zająć się w przypadku standardowej budowy. Oprócz spełnienia wymogów formalnych w urzędzie, unikamy też zakupu poszczególnych materiałów budowlanych, czyli oszczędzamy czas potrzebny na wizyty w marketach. Rozeznanie w kwestii gabarytów i cen polecamy zacząć od strony www.karstal.pl/63-garaze-blaszane. Do ustawienia garażu blaszanego nie potrzebujemy również sztabu fachowców, a firmy mające w swojej ofercie taki asortyment często doradzają w kwestii montażu lub nawet proponują całościową usługę. Blaszany garaż to rozwiązanie przede wszystkim wygodne i ekonomiczne, a to wszystko bez uszczerbku na estetyce.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę