Teraz Czytasz
Koraliki czeskie, Miyuki, TOHO – jakie koraliki do jakiej biżuterii?

Koraliki czeskie, Miyuki, TOHO – jakie koraliki do jakiej biżuterii?

Ręcznie robiona biżuteria potrafi zachwycać ciekawym wzornictwem oraz odpowiednio dobraną kolorystyką. Na to jak prezentować się będą kolczyki czy bransoletki wpływają nie tylko talent i umiejętności wykonawcy, ale też właściwy dobór materiałów do zastosowanej techniki. Jakie koraliki sprawdzą się do konkretnej biżuterii?

Koraliki czeskie – duży wybór do wielu projektów

Koraliki czeskie dostępne są w różnych kształtach i kolorach, dlatego świetnie sprawdzą się do wykonywania zarówno kolczyków, jak i bransoletek czy naszyjników. Czeskie koraliki do robienia biżuterii Fire Polish są fasetowane, dzięki czemu pięknie błyszczą i będą przyciągać wzrok jako element bransoletki bądź naszyjnika. Super Duo i Rizo z jedną lub dwoma dziurkami to również świetne koraliki do bransoletki lub naszyjnika. Ich podłużny kształt daje wiele możliwości, a ponadto można łączyć je z innymi rodzajami koralików i tworzyć w ten sposób piękne kompozycje. Osoby szukające półproduktów do biżuterii z beadingowych plecionek zainteresują z pewnością małe koraliki do bransoletek, kolczyków bądź naszyjników. Duży wybór kolorów gwarantuje znalezienie odpowiednich materiałów do różnych projektów. Do tej techniki chętnie wybierane są również kolorowe koraliki NihBeads oraz Matsuno.

Koraliki Miyuki doskonałe do różnych technik beadingu

Miyuki to koraliki do wyrobu biżuterii cenione za wykonanie z dbałością o szczegół oraz doskonałość kształtu i barwy. Cylindryczny kształt i duży otwór sprawiają, że plecionki powstające z tych koralików są płaskie i niezwykle precyzyjne. Z tego też powodu Miyuki będą dobrym wyborem do sznurów koralikowo-szydełkowych, kolczyków indiańców, bransoletek wykonywanych ściegami peyote oraz za pomocą krosna czy dysku kumihimo, a także do techniki sutasz. Przy wykorzystaniu techniki brick stitch i koralików Miyuki możliwe jest zaś stworzenie nie tylko ciekawej biżuterii, ale też innych dodatków, jak zawieszki czy breloczki. Są one dostępne w wielu kolorach i z różnymi powłokami, dlatego świetnie sprawdzą się w każdym projekcie. Pokryte złotem oraz srebrem koraliki Miyuki dodadzą zaś elegancji bransoletkom, kolczykom czy naszyjnikom.

TOHO – koraliki do biżuterii ściegiem peyot, brick stitch lub herringbone

Produkowane w Japonii TOHO to idealne koraliki do bransoletek, kolczyków oraz naszyjników wykonywanych ściegami peyot, herringbone oraz brick stitch. Uważane są za jedne z najlepszych ze względu na precyzyjne wykonanie, szeroką gamę kolorystyczną, różnorodne kształty i ciekawe wykończenie. Ich charakterystyczną cechą jest duży otwór umożliwiający kilkukrotne przewleczenie nitki. Są to doskonałe koraliki na bransoletki i inną biżuterię robioną ręcznie oraz na krośnie z wykorzystaniem różnych ściegów techniki beadingowej.

 

Poszukując materiałów do ręcznie robionej biżuterii warto sprawdzić czy będą one odpowiednie do zaplanowanej techniki. Dobrze dobrane pod względem kształtu i kolorów koraliki do bransoletki czy kolczyków sprawią, że gotowy wyrób będzie prezentował się perfekcyjnie. Więcej na https://www.korallo.pl/koraliki-do-bizuterii.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę