Teraz Czytasz
Komfortowa altana ogrodowa w kilku krokach – sprawdź, jakie to proste!

Komfortowa altana ogrodowa w kilku krokach – sprawdź, jakie to proste!

Drewniane altanki od lat są w czołówce najchętniej wybieranych produktów ogrodowych na polskim rynku. Wystarczy trochę wolnego miejsca, odrobina wyobraźni i dobrego planowania, by zapewnić sobie i domownikom magiczny, wielofunkcyjny kącik na świeżym powietrzu. Wraz z ekspertem z serwisu ProduktyOgrodowe.pl podpowiemy wam dziś jak zrobić altanę ogrodową, która zachwyci każdego!

Altana ogrodowa z elementami ażurowymi – komfortowo, przytulnie i praktycznie

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia altany ogrodowej są dodatkowe ścianki ogrodzeniowe. By nasz mały ogrodowy salonik miał w sobie nieco intymności i magii, już gdy myślimy jak zaprojektować altanę ogrodową, powinniśmy przewidzieć właściwe osłony. Zdecydowanie polecamy lekkie ścianki i płoty ażurowe. Zapewniają sporo cienia i są świetnym, bardzo praktycznym elementem konstrukcyjnym, na którym można z powodzeniem powiesić donice ogrodowe, elementy oświetlenia i pozostałe wiszące elementy dekoracyjne.

Altanki ogrodowe mogą występować z fabrycznymi elementami ażurowymi, np. w postaci dekoracyjnych łuków i ścianek, jednak jeśli zdecydowaliśmy się na prostą altanę bez tego typu wyposażenia, nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco urozmaicić zestaw. U większości producentów, jak np. ProduktyOgrodowe.pl, znajdziecie samodzielne płoty ażurowe drewniane, które można dostawić do boków altany i dodać jej nieco intymności i praktycznego wyposażenia w niewielkiej cenie.

altana drewniana natalia kat5 duze
Fot. Drewniana altana (Produktyogrodowe.pl/20-altany-ogrodowe)

Altana ogrodowa – barierki i podest ważnym elementem dla zachowania bezpieczeństwa?

Mimo, że zdecydowana większość zestawów altanek ogrodowych na rynku nie posiada takowych elementów wyposażenia, powinniśmy albo domówić takie u producenta, albo poszukać zestawu w pełni wyposażonego. Altana drewniana to z reguły słupy konstrukcyjne z czerospadowym zadaszeniem, czasem większe tego typu budowle noszą nazwę pawilon ogrodowy lub wiata ogrodowa. To za mało, by wygodnie się poruszać wewnątrz, zwłaszcza dzieciom i seniorom…

Podest z desek drewnianych gwarantuje równą, bezpieczną powierzchnię wewnątrz. Altany ogrodowe z tym elementem wyposażenia to zwykle większe obiekty, które przewidują wewnątrz przestrzeń np. do wspólnych posiłków lub zabawy. Drugi wspomniany przez Produkty Ogrodowe.pl element niezbędny dla komfortowego użytkowania, to barierki. Drewniana altanka ogrodowa powinna je posiadać, gdy z jej funkcji korzystają osoby starsze i/lub niepełnosprawne.

Altana ogrodowa a meble – lepsze w zestawie czy osobno?

Niekiedy altana ogrodowa z drewna tworzy komplet z meblami od producenta. To zwykle ławy i stół, dzięki którym wygodnie zjemy i odpoczniemy w cieniu. Czy jednak warto wybierać altany ogrodowe z gotowymi zestawami mebli? Zaletą jest wykonanie z tego samego rodzaju drewna. Jednak w odniesieniu do współczesnych trendów tak proste meble ogrodowe mocno ograniczają aranżacje altany ogrodowej.

Alternatywą są samodzielne meble, dzięki którym altana drewniana może stać się prawdziwie modnym i komfortowym kącikiem. Możemy polecić modne meble rattanowe, jak również sprawdzone i solidne modele z rodzimych gatunków drewna, jak sosna czy świerk.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę