Teraz Czytasz
Kołdry puchowe – dlaczego warto na nie postawić?

Kołdry puchowe – dlaczego warto na nie postawić?

Wybór odpowiedniej kołdry nie jest wbrew pozorom sprawą prostą. Trzeba tę kwestię dobrze przemyśleć, bo raz zakupiony towar będzie nam służył szereg miesięcy. Jak podjąć trafną decyzję, gdy rynek oferuje tyle różnorodnych wersji tego produktu? Do dyspozycji mamy kołdry syntetyczne, kołdry z puchu i jeszcze inne. Poza tym w grę wchodzą różne rozmiary.

Jaki rozmiar kołdry puchowej?

Kołdry wypełnione wsadem puchowym należą do najpopularniejszych i najcieplejszych na naszym rynku. Nic zatem dziwnego, że można je kupić w wielu rozmiarach. Do większego małżeńskiego łoża z pewnością będzie pasować kołdra o wymiarach 200 × 220 cm. Natomiast produkt 160 × 200 cm świetnie się nada do pojedynczego łóżka singla lub nastolatka. Gdy w grę wchodzi kołdra z puchu o wielkości 140 × 200, to idealnie się ułoży na łóżku jednoosobowym dla kogoś, kto nie potrzebuje zbyt wiele miejsca lub dla dziecka. Przy wyborze kołdry warto przy okazji rozejrzeć się za poduszkami. Do wyboru mamy egzemplarze do dużego łoża małżeńskiego jak i mniejsze kwadratowe produkty.

Jaki puch będzie najlepszy?

Jeżeli podjęliśmy już decyzję co do zakupu kołdry z puchu, to warto się zastanowić, jaki jego rodzaj powinien wypełnić jej wnętrze. W sklepach z tym asortymentem mamy do dyspozycji puch gęsi lub kaczy. Trzeba przy tym pamiętać, że to ten pierwszy rodzaj należy do gatunku luksusowego. Jest tak dlatego, że puch gęsi jest lżejszy, bardziej elastyczny, a poza tym ma lepsze właściwości termoizolacyjne oraz większą odporność na wgniecenia. Jeśli chodzi o puch kaczy, to musimy się liczyć z tym, że po wypraniu może wydzielać niezbyt przyjemny zapach. Natomiast puch gęsi pozwala utrzymać właściwy poziom ciepłoty ciała podczas snu i odprowadza wilgoć, co ma duże znaczenie w wypadku potliwości naszego ciała. To właśnie dlatego kołdra z puchu może być używana zarówno zimą jak i w okresie letnim.

Zalety kołder z wypełnieniem puchowym

Kołdry, które posiadają w swoim wnętrzu puch, mają wiele niezwykle istotnych zalet. Przede wszystkim posiadają dobrą izolację termoaktywną. Można wręcz powiedzieć, że kiedy używamy tego wyrobu, to on „oddycha”. Oznacza to, że pozwala na swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu temperatura naszego ciała jest na odpowiednim poziomie. Kołdra z puchu nie pozwoli nam zmarznąć, ani się przegrzać. Warto pamiętać, że są to produkty bardzo sprężyste i elastyczne i nie tracą swojego pierwotnego kształtu. Pikowanie, które czasami stosuje się w tego typu produktach, sprawia, że zawartość się nie przesuwa, lecz równomiernie rozkłada po całej powierzchni. Jeśli puch jest najwyższej jakości, nie będzie uczulał.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę