Teraz Czytasz
Jesteś projektantem? Sprawdź, w czym pomoże ci Archicad 27

Jesteś projektantem? Sprawdź, w czym pomoże ci Archicad 27

W świecie projektowania, gdzie dokładność i skrupulatność są kluczowe, programy CAD od wielu lat odgrywają niezwykle istotną rolę. Archicad, jedno z czołowych narzędzi tego typu, rewolucjonizuje procesy projektowe od ponad trzech dekad. Stworzone przez firmę Graphisoft oprogramowanie umożliwia tworzenie szczegółowych modeli 3D oraz kompleksowej dokumentacji projektowej. Dzięki wersji Archicad 27 projektanci mogą korzystać z najnowszych technologii i funkcji, które jeszcze bardziej ułatwiają i usprawniają ich pracę.

Archicad – podstawowe informacje

Archicad to zaawansowane oprogramowanie CAD(Computer-Aided Design – projektowanie wspomagane komputerowo), które pozwala na kompleksowe projektowanie budynków i wnętrz w technologii BIM (Building Information Modeling). Program ten, zainicjowany w latach 80. XX wieku początkowo na urządzenia Apple, a potem także Microsoft, szybko zyskał popularność dzięki swojej innowacyjności i wszechstronności.

Archicad umożliwia tworzenie zarówno dwuwymiarowych rysunków technicznych, jak i trójwymiarowych modeli, co pozwala na pełne zrozumienie i wizualizację projektowanych obiektów.

Jednym z głównych atutów Archicada jest jego zdolność do integracji różnych aspektów projektu, co ułatwia zarządzanie całym procesem – od koncepcji, przez szczegółowe rysunki techniczne, aż po finalizację projektu i wykonanie realistycznej wizualizacji przy dowolnych warunkach oświetleniowych. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i szerokiej gamie narzędzi Archicad jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych projektantów.

Archicad 27 – niezastąpione narzędzie w pracy projektanta

Co istotne, Archicad jest systematycznie udoskonalany, a ostatnia wersja – Archicad 27 – miała premierę we wrześniu 2023 roku. Wprowadziła ona szereg nowych funkcji i usprawnień, które czynią program jeszcze bardziej niezastąpionym narzędziem dla projektantów. Nowa wersja programu oferuje lepszą wydajność, bardziej intuicyjny interfejs oraz dodatkowe narzędzia, które wspierają twórczość i precyzję.

Kluczowe nowości w Archicad 27 to:

  • Ulepszona współpraca w zespole: Archicad 27 wprowadza zaawansowane funkcje współpracy, które pozwalają projektantom pracować wspólnie w czasie rzeczywistym, niezależnie od lokalizacji. Nowe narzędzia do zarządzania projektem umożliwiają łatwiejsze koordynowanie zadań i lepszą komunikację w zespole. Kluczową rolę odgrywa tu certyfikat OPEN BIM z IFC4, wymiana modeli IFC z Archicad do Revit 2024 oraz usprawnienie pracy między Archicad 27 i Revit 2023. Warto też zwrócić uwagę na funkcję Wersje projektu, która pozwala porównywać, edytować i udostępniać różne wersje jednego projektu.
  • Lepsza integracja z innymi programami: Nowa wersja Archicad oferuje zwiększoną kompatybilność z innymi narzędziami BIM oraz CAD, co ułatwia wymianę danych i współpracę z różnymi specjalistami. Narzędzie IFC Model Exchange optymalizuje model do wymiany z użytkownikami Revit 2024. Możliwa jest też wymiana geometrii RFA i RVT z Revit 2023.
  • Zaawansowane modelowanie: Archicad 27 zawiera bardziej zaawansowane narzędzia do modelowania 3D, które pozwalają na tworzenie bardziej skomplikowanych i precyzyjnych modeli budynków i wnętrz. Wreszcie możliwe jest dokładne ustawienie położenia słońca w BIMx, co ułatwia maksymalnie wykorzystać naturalne oświetlenie w projekcie.

Te innowacje sprawiają, że Archicad 27 jest narzędziem idealnym nie tylko biur projektowych i dużych korporacji, ale też studentów, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w branży.

Komu jeszcze przyda się Archicad?

Choć Archicad jest przede wszystkim narzędziem dla architektów, jego funkcjonalność i wszechstronność sprawiają, że jest niezwykle użyteczny również dla innych specjalistów. Dzięki zaawansowanym funkcjom modelowania i analizowania przestrzeni Archicad umożliwia tworzenie kompleksowych planów urbanistycznych, które uwzględniają różnorodne aspekty zagospodarowania przestrzennego. Archicad oferuje też narzędzia do precyzyjnego projektowania wnętrz, umożliwiając tworzenie szczegółowych wizualizacji i dokumentacji, które są nieocenione przy prezentacji koncepcji klientom oraz przy realizacji projektów.

Dodatkowo, funkcje BIM w Archicad pozwalają na integrację projektów architektonicznych z inżynierskimi, co ułatwia koordynację prac budowlanych i zapewnia spójność całego projektu.

Chcesz kupić Archicad 27? Wejdź na stronę WSC.pl

Jeżeli chcesz korzystać z najnowszych technologii i funkcji oferowanych przez Archicad 27, skorzystaj z oferty firmy WSC.pl. Ten autoryzowany dystrybutor oprogramowania Graphisoft zapewnia pełne wsparcie techniczne, doradztwo oraz szkolenia z obsługi programu.

Artykuł sponsorowany.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę