Teraz Czytasz
Jakie zastosowanie ma olejek z drzewa herbacianego?

Jakie zastosowanie ma olejek z drzewa herbacianego?

Olejek herbaciany to naturalny produkt, który znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie, ale także w kosmetyce. Olejek z drzewa herbacianego ma wiele niesamowitych właściwości, które mogą nam pomóc w walce z różnymi dolegliwościami, w tym chorobami skóry. Do czego służy olejek herbaciany? Jakie ma właściwości zdrowotne?

Olej herbaciany do skóry twarzy

Olejek herbaciany znany jest głównie z silnych właściwości antyseptycznych, przeciwwirusowych, przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych. Dlatego polecany jest do codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała oraz paznokci i włosów. Można go stosować zarówno na zdrową, jak i chorą skórę — to jeden z niewielu olejków eterycznych, które można stosować bezpośrednio na skórę bez rozcieńczania. Olejek z drzewa herbacianego to skuteczny środek na cerę tłustą i trądzikową.

Ze względu na swoje właściwości antybakteryjne olej z drzewa herbacianego jest uważany za jeden ze skutecznych sposobów leczenia trądziku. Olejek ten zwalcza bakterie, działa przeciwzapalnie, wnika w głąb porów i uwalnia uwięzione w nich sebum i zanieczyszczenia, które są bezpośrednią przyczyną powstawania zaskórników i zmian ropnych. Najlepiej łączyć olejek herbaciany z innym olejem, takim jak olej kokosowy, aby uniknąć przesuszenia skóry.

Olej herbaciany – właściwości zdrowotne

Olejek z drzewa herbacianego może nam również pomóc podczas infekcji wirusowych górnych i dolnych dróg oddechowych, dlatego zawsze warto mieć go w domowej apteczce na wypadek przeziębienia lub grypy, zatkanego nosa, kaszlu czy zapalenia zatok.

Jeśli dodasz kilkanaście kropli olejku herbacianego do mycia ciała, może on złagodzić bóle mięśni. Połącz olejek herbaciany z bogatymi w magnez solami Epsom, aby uzyskać lepszy efekt relaksacyjny. Do wanny możemy również dodać mieszankę różnych olejków.

Usta są domem dla wielu bakterii, które czasami powodują nieświeży oddech. W przypadku bólu gardła i stanów zapalnych dziąseł warto również użyć olejku herbacianego, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Nałożenie olejku z drzewa herbacianego na skórę głowy to świetny pomysł na leczenie łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry. Normalizuje proces wydzielania sebum, likwiduje swędzenie i zapobiega przetłuszczaniu się włosów. Dodaj kilka kropel olejków eterycznych do szamponu (lub olejku rycynowego, arganowego lub migdałowego), a następnie umyj włosy jak zwykle, dokładnie nakładając miksturę na skórę głowy i masując przez około 2 minuty.

Olej herbaciany – naturalny detergent

Siła olejku herbacianego jest nie do przecenienia – nie tylko jest niezastąpiony w domowej apteczce i kosmetyczce, ale również jako skuteczny i delikatny środek myjący. Odkaża powierzchnie i odstrasza brzydkie owady. Możesz go używać do dezynfekcji blatów, klamek, umywalek, pryszniców, toalety i innych miejsc. Dodanie odrobiny oleju do odzieży pozwoli skutecznie usunąć wszelkie bakterie i grzyby, co jest szczególnie ważne w przypadku odzieży i pościeli dla dzieci i osób starszych.

Tak długo, jak wybierasz produkty w 100% naturalne, możesz śmiało używać olejku herbacianego. Przechowuj go w oryginalnej butelce w temperaturze pokojowej, nie straci swoich cennych właściwości.

Olejki eteryczne i ich szerokie zastosowanie pozwala na dobór odpowiedniej pielęgnacji dla każdego. W zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć i właściwości wybranego olejku, możesz wybrać najskuteczniejszą metodę.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę