Teraz Czytasz
Jak dbać o włosy? Praktyczne porady

Jak dbać o włosy? Praktyczne porady

Zdrowe, piękne włosy potrafią skutecznie podkreślić urodę i dodać uroku. Niestety niełatwo jest utrzymać pasma w dobrej kondycji. Każdego dnia są narażone na wiele szkodliwych czynników, przez co po czasie stają się łamliwe, suche i matowe. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym można szybko przywrócić włosy do świetnego stanu.

Jak zacząć dbać o włosy?

Włosy uznawane są za jeden z głównych atrybutów, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Silne, lśniące pasma potrafią skutecznie podkreślić piękno. Niestety dbanie o włosy to niełatwe wyzwanie. Pielęgnacje pasm trzeba dostosować do stanu i typu włosów. Ponadto należy unikać pewnych zabiegów, takich jak rozjaśnianie czy trwała ondulacja. Pasma nie lubią również stylizacji na gorąco, czyli przy użyciu suszarki, lokówki i prostownicy. Wrogiem włosów jest także niezdrowa dieta, silne promieniowanie słoneczne i bardzo niskie temperatury. Zatem, jeśli chcesz zacząć dbać o swoje pasma, staraj się ograniczyć wskazane zabiegi i chroń włosy przed wspomnianymi czynnikami. Ponadto wybieraj wysokiej jakości kosmetyki, takie jak np. Joico Defy Damage, które są w stanie przywrócić do świetnego stanu nawet mocno zniszczone pasma.

Jak dbać o włosy suche? Praktyczne porady

Twoje włosy są suche i pozbawione blasku? Chciałabyś przywrócić je do świetnej kondycji? Przede wszystkim zadbaj o ich prawidłowe nawilżenie. Wybieraj kosmetyki z humektantami, które mają zdolność do wiązania wody. Do humektantów zalicza się m.in. panthenol, gliceryna, kwas hialuronowy i emolienty. Ponadto, jeśli chcesz zadbać o suche włosy, zrezygnuj z kosmetyków zawierających chemiczne dodatki, które dodatkowo wysuszają pasma. Bardzo ważne jest także wybranie odpowiedniej szczotki, która nie będzie łamała kosmyków i powodowała ich uszkodzeń. Jeśli nie wiesz, jaką szczotkę wybrać, możesz poradzić się fryzjerki. Obecnie bardzo polecane są modele z naturalnym włosiem.

Chcąc zadbać o suche pasma, należy również pamiętać o ich prawidłowym zabezpieczaniu przed słońcem. Bardzo ważne jest również dbanie o ich ochronę podczas stylizacji na gorąco. Najlepiej zaopatrzyć się w dobre kosmetyki, które tworzą na pasmach specjalną powłokę chroniącą przed wysoką temperaturą.

Jak pielęgnować włosy nisko-, średnio- i wysokoporowate?

Aby przywrócić włosom blask, należy przyłożyć się do ich pielęgnacji. Bardzo ważne jest dobranie do nich odpowiednich kosmetyków. Aby to zrobić, warto zacząć od określenia porowatości swoich pasm. Porowatość wskazuje, w jakim stopniu łuski włosa są odchylone od kory.

Najmniej wymagającym typem pasm są te określane mianem niskoporowatych. Ich łuski nie są mocno oddalone od kory, przez co wyróżniają się wyjątkową gładkością. Należy jednak pamiętać, że te ten typ włosów jest mocno narażony na obciążenia, dlatego do ich pielęgnacji należy wybierać lekkie kosmetyki, które nie zawierają dużej ilości silikonów i emolientów. Warto używać do nich preparatów z humektantami i produktów budujących objętość włosów.

Drugi rodzaj pasm – średnioporowaty – jest najpopularniejszy. Włosy o tym stopniu porowatości są dość podatne na stylizowanie i nie mają bardzo dużych wymagań. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba przykładać wagi do tego, jakie kosmetyki na nie nakładamy. Najlepiej wybierać do nich lekkie i nietłuste odżywki (najlepiej humektantowo-emolientowe) oraz lekkie, naturalne szampony bez SLS. W przypadku tego rodzaju włosów świetnie sprawdza się zabieg olejowania.

Trzeci typ włosów – wysokoporowaty – jest szczególnie wymagający. W jego przypadku łuski są mocno odchylone od kory, przez co łatwo się łamią i wypadają. Zazwyczaj są suche i pozbawione blasku. Aby o nie zadbać, należy używać bardzo delikatnych kosmetyków, niezawierającym silnych środków chemicznych. Najlepiej sprawdzają się preparaty z naturalnym składem bez powierzchniowo-czynnych substancji. Do włosów wysokoporowatych doskonale nadają się kosmetyki bogate w proteiny, dzięki którym pasma stają się wygładzone i lśniące.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę