Teraz Czytasz
Jakie buty wybrać do plażowych stylizacji?

Jakie buty wybrać do plażowych stylizacji?

Podczas wakacji nad morzem chodzimy na plażę, zwiedzamy, spacerujemy po deptakach nadmorskich, jak również tańczymy wieczorami na dyskotekach i w klubach. Na każdą z wymienionych okazji, najlepiej byłoby zabrać zupełnie inne obuwie, niemniej jednak musimy mieć na uwadze, iż bagaż posiada pewne ograniczenia, tym bardziej, jeżeli mamy zaplanowany lot samolotem. Warto zatem zacząć od przemyślenia kwestii, co chcemy robić konkretnie nad morzem i jakie warunki będą na miejscu – czy plaża jest kamienista, żwirowa czy piaszczysta? Czy zamierzamy sporo zwiedzać? Czy nasz hotel będzie niedaleko morza, czy do plaży trzeba będzie pokonać sporą odległość? Jeżeli zatem stoimy przed dylematem, jakie obuwie na plaży sprawdzi się najlepiej, a przy okazji sprawdzi się również na inne okazje, to warto zapoznać się z poniższym artykułem.

Wodoodporne i proste obuwie plażowe

Oczywiście, obuwie letnie zdobione plecionkami, kamykami oraz wymyślnymi dekoracjami robi wrażenie. Niemniej jednak chyba szkoda, żeby tak efektowne modele zniszczyły fale albo sól morska? Ponadto, piasek może wchodzić tam, gdzie sobie tego nie życzymy. Warto zatem, abyśmy zwrócili uwagę, czy w naszych butach nie ma zakamarków, w których mogą się zbierać ziarenka piasku.

Jasne obuwie na plażę

Warto celować w jasną kolorystykę obuwia. Ciemne barwy bardzo szybko się nagrzewają, zaś umieszczenie stóp w pozostawionych na słońcu czarnych klapkach, może stanowić test wytrzymałości. Jest jeszcze jedna zaleta jasnych butów na plaży, a mianowicie cielistość, czyli różne odcienie beżu i kremu, które stapiają się z naszą skórą i optycznie wydłużają nogi.

Lekkie klapki na plażę

Klasyczne japonki na pijące są wygodne, lekkie oraz szybkie do zakładania. A nic nie jest tak denerwujące, jak zajmujące wiele czasu zapinanie, kiedy trzeba szybko się zwinąć. Japonki plażowe dostępne są w tak wielu wzorach i kolorach, iż z pewnością znajdziemy właściwy dla siebie model. Ponadto, klapki nie zajmują zbyt wiele miejsca w bagażu, zatem bez przeszkód pozwolić możemy sobie na dwie pary zamiast sandałów na masywnych podeszwach.

Moda: praktyczne obuwie plażowe

Projektanci nierzadko stawiają na funkcjonalność. Dlatego też promują nie tylko wykończone misternie sandały, ale również bardzo swobodne i minimalistyczne klapki. Absolutnym numerem jeden, który broni bez przeszkód tytuł praktycznego obuwia plażowego, są klapki ze sznurka i rzymianki. Poza nimi modne są również buty basenowe, które swoim wyglądem szybko dzielą nas na zwolenników i przeciwników. Trendsetterki łączą granatowe, gumowe klapki praktycznie ze wszystkim – sukienką, trenczem oraz szortami. A na samym końcu, warto wspomnieć jeszcze o muszelkach, które coraz częściej zdobią buty, torebki i sukienki. Klapki ozdobione muszlami na paskach nabierają wiarygodności, kiedy są delikatnie przysypywane piaskiem. Warto wykorzystać taki bezpretensjonalny trend na plaży. Dzięki temu, możemy być bliżej natury, bez obawy o złe dobranie obuwia do reszty stroju.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę