Teraz Czytasz
Jaki obrus wybrać na komunijny stół?

Jaki obrus wybrać na komunijny stół?

Przygotowywanie przyjęcia z okazji Komunii Świętej z pewnością jest dla rodziców prawdziwym wyzwaniem. Pociecha ma mieć zapewnione dosłownie wszystko co możliwe, by rzeczywiście mogła cieszyć się tym wyjątkowym dniem, z kolei rodzice, muszą dołożyć wszelkich starań, by z jak najlepszej strony zaprezentować się gościom. Stół komunijny jest więc niezwykle ważny, gdyż to przy nim zgromadzeni będą bliscy i będzie odbywać się cała uczta. Z pewnością rodzice zdają sobie sprawę z tego, że na komunijnym stole najważniejszą rolę będzie spełniał obrus. Wobec tego jak wybrać bieżnik komunijny?

Bieżnik koronkowy – jaki kolor wybrać?

Bieżniki koronkowe to w pełni wyjątkowa ozdoba każdego komunijnego stołu. Nie da się ukryć, że wybór jego koloru nie powinien on sprawiać rodzicom najmniejszego problemu. Zwykle stawia się na bieżniki koronkowe w kolorze czystej bieli. Okazuje się jednak, że choć to biel jest dominującą barwą przy okazji jakiej jest Komunia Święta, to jednak nie jest to żelazną regułą. Bieżnik koronkowy może również być w odcieniu beżu, a także i delikatnej szarości. Warto jednak wystrzegać się zbyt ekstrawaganckich kolorów jak chociażby dynamiczna czerwień czy róż. Trzeba również podkreślić fakt, że bieżnik ma przede wszystkim pasować do zastawy stołowej. Wobec tego w szczególnych przypadkach można nawet zdecydować się na bieżnik komunijny w kolorze delikatnego błękitu lub mięty.

Czy bieżnik komunijny może być we wzory?

Komunia Święta przede wszystkim kojarzy się nam z nieskazitelną czystością. Niemniej jednak wystarczy jedynie spojrzeć na nowoczesne i bardziej odważne aranżacje stołów komunijnych i się nimi zainspirować. Można zauważyć, że tradycyjne bieżniki komunijne, które porażają swoją bielą nie stanowią już głównego elementu wyposażenia komunijnego stołu. Zastąpiły je bowiem modele, która mają nadrukowane delikatne wzory. Nie koniecznie muszą być one związane z samą okazją jaką jest Komunia Święta. Śmiało można wybrać bieżnik komunijny z brokatowymi zdobieniami, a także z delikatnymi, najlepiej wytłaczanymi wzorami.

Odpowiedni rozmiar bieżnika komunijnego

Niezwykle ważne podczas wyboru bieżnika komunijnego, jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Tylko wtedy stół rzeczywiście będzie mógł prezentować się zachwycająco. Bieżnik komunijny powinien wystawać poza kanty stołu około 5 do 7 centymetrów. Wówczas będzie on wyglądał estetycznie, a także nie będzie przeszkadzał gościom. Oczywiście ważna jest również jego szerokość, która powinna obejmować swoim zasięgiem cały stół, a nie tylko jego część.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę