Teraz Czytasz
Jak zaaranżować pokój rodzeństwa, które dzieli 5 lat?

Jak zaaranżować pokój rodzeństwa, które dzieli 5 lat?

Rodzeństwo nie jest zwykle zachwycone tym, że musi dzielić pokój. Nawet jeśli relacje między dziećmi są dobre lub bardzo dobre, to mimo wszystko każde z nich zasługuje na odrobinę prywatności. Niemniej jednak na dwa osobne pokoje nie zawsze można sobie pozwolić, a jest to tym większy problem, im różnica wieku między dziećmi jest większa. Zatem, jak zaaranżować pokój rodzeństwa, które dzieli 5 lat?

Wykończenie ścian w dwóch kolorach jako symboliczne podzielenie pokoju na dwie części a może kotara lub drzwiczki szklane?

Ściany pokoju dziecka można wykończyć w dwóch różnych kolorach. Część starszego dziecka może być pomalowana na szaro, a młodszego na biało. Można też część wykończyć w tapecie, a drugą pomalować farbą. Wykończenie powinno jednak ze sobą współgrać estetycznie. Możliwość zastosowania całkowicie innego wystroju ścian jest, gdy przedzieli się pokój na dwie części i to trwale. Można to zrobić przy użyciu drzwi szklanych, przesuwnych, które nie będą zajmować bardzo dużo miejsca albo kotary zawieszonej na listwie sufitowej. Niemniej jednak gdy pokój jest bardzo mały takie rozwiązanie nie wchodzi w grę i wtedy trzeba zadbać o spójność aranżacyjną, a także wybrać odpowiednie meble młodzieżowe, które spodobają się zarówno młodszemu, jak i starszemu dziecku. To pierwsze poczuje się bardziej dorosłe, a drugie nie będzie miało wrażenia, że śpi jeszcze w dziecinnym pokoju.

Wiszące regały i półki zapewnią więcej przestrzeni użytkowej

Na pewno warto postawić na wiszące regały i półki. Oczywiście można wybrać też regał stojący i obok niego półki dla każdego, tak by każdy miał do dyspozycji własną przestrzeń. Warto dopasować je pod względem aranżacyjnym. Oczywiście można sięgnąć po moduły dostępne w ramach kolekcji mebli młodzieżowych. Regały zamknięte będą odpowiednie na podręczniki, ale i te rzeczy, których nie chce się trzymać na widoku. Na otwartych półkach można wyeksponować nie tylko płyty czy gry, ale również wszelkiego rodzaju dekoracje do pokoju rodzeństwa.

Wybierz meble młodzieżowe do pokoju rodzeństwa – dopasuj design pod starsze dziecko

Na pewno wybierając meble młodzieżowe do pokoju rodzeństwa trzeba bardziej kierować się preferencjami starszego dziecka. W końcu nie może wstydzić, się zaprosić do pokoju swoich rówieśników. Dlatego klasyczne kolory zamiast różów czy błękitów świetnie się sprawdzą. Można wybrać biurka, wiszące szafki czy szafy w odcieniu jasnego drewna, z widocznym rysunkiem drewna, posadowione na metalowych nóżkach. Dla dwóch dziewcząt, które dzieli 5 lat na pewno sprawdzą się meble w białym kolorze. Tu również można postawić na modułu na nóżkach, które dodają wnętrzu lekkości i dobrze sprawdzają się zarówno w przestronnych, jak i małych pomieszczeniach. Jedna szafa na dwójkę rodzeństwa to nieco mało, dlatego warto dobrać do niej funkcjonalną komodę. Na pewno też trzeba zrobić równe podziały w szafie, zarówno na półkach, jak i drążku. Szafy uchylne umożliwią rodzeństwu korzystanie z szafy w tym samym momencie. Warto również pamiętać o dodatkowych udogodnieniach. Meble z cichym domykiem dobrze się sprawdzą, bo mechanizm zapewni dłuższe użytkowanie poszczególnych modułów. Oczywiście ważną kwestią pozostaje dobór łóżka, o ile w przypadku dzieci w wieku np. 5 i 10 lat będzie można postawić na łóżko piętrowe, tak dla 10 i 15-latka takie rozwiązanie już raczej się nie sprawdzi. Warto zadbać zatem, by było miejsce na wstawienie dwóch osobnych łóżek. W przypadku odpowiedniej kubatury można zdecydować się także na półkotapczany, które łatwo się rozkłada, a jednocześnie w ciągu dnia zwiększają przestrzeń użytkową, bo zajmują mniej miejsca niż klasyczne łóżka.

Dodatki, które uzupełnią pokój rodzeństwa, które dzieli 5 lat

Warto wspomnieć o dodatkach, bo to one sprawią, że każde dziecko będzie miało w pokoju coś swojego. Na pewno ważnym elementem są ramki na zdjęcia, które można uzupełnić o ulubione fotografie i postawić na półce czy też biurku. Sprawdzą się też antyramy, które można uzupełnić grafikami, ale i plakatami. To znacznie lepszy sposób niż obklejanie mebli, bo w ten sposób tylko niszczy się ich powierzchnię, a antyrama lepiej eksponuje plakaty.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę