Teraz Czytasz
Jak wybrać konto firmowe – porady

Jak wybrać konto firmowe – porady

Nie da się prowadzić firmy bez konta bankowego. Zakupy przez internet, regulowanie należności z kontrahentami, wypłaty dla pracowników – to tylko niektóre z codziennych aktywności, do których konto firmowe jest niezbędne. Właśnie dlatego, już na początku prowadzenia działalności, należy się zastanowić, jakie konto bankowe wybrać. Wybór najlepszego konta bankowego na pewno będzie prostszy po przeczytaniu naszego poradnika.

Jak wybrać konto bankowe dla firmy? 5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

Zastanawiasz się, jakie konto bankowe wybrać? Przed podjęciem decyzji, porównaj oferty różnych banków. Koniecznie weź pod uwagę wymienione poniżej rzeczy.

  1. Możliwość otwarcia rachunku online

Możliwość otwarcia konta firmowego online to opcja, którą doceni wielu przedsiębiorców. Wizyta w placówce to dla wielu osób niepotrzebne przedsięwzięcie, a przede wszystkim – strata czasu. Dlatego też warto wybrać bank, który umożliwia otwarcie konta firmowego online. Czasami, żeby było to możliwe, trzeba posiadać już w tym samym banku, rachunek indywidualny.

  1. Opłata za prowadzenie konta

Najlepsze konto firmowe to to, którego prowadzenie jest zupełnie darmowe. Jednak zawsze warto uważnie czytać oferty banków. Bardzo często jest tak, że konto wprawdzie jest darmowe, ale dopiero po spełnieniu określonych warunków. Najczęściej chodzi tu o miesięczne wpływy określonej wielkości.

  1. Opłata za przelewy

Banki zwykle umożliwiają wykonanie kilku lub kilkunastu przelewów miesięcznie bez dodatkowych opłat. Każdy kolejny przelew jest dodatkowo płatny, a opłata za taki przelew może wynieść od kilkudziesięciu groszy do nawet kilku złotych. Zatem, jeśli twoja firma wykonuje dużo przelewów, koniecznie musisz sprawdzić, jakie koszty w związku z tym będziesz musiał ponosić, wybierając konkretną ofertę konta firmowego. Warto przy tym zaznaczyć, że zwykle przelewy do ZUS-u i Urzędu Skarbowego są darmowe.

  1. Opłata za kartę

Jakie konto bankowe wybrać dla firmy? Takie, do którego można dostać kartę, bez konieczności ponoszenia za nią dodatkowych opłat. W wielu bankach, karta do konta jest darmowa, o ile zostaną spełnione określone warunki. Najczęściej chodzi tu o wykonanie konkretnej liczby transakcji kartą.

  1. Prowizja za wypłaty z bankomatów

Banki, bardzo często oferują darmowe wypłaty jedynie ze swoich bankomatów. Warto taką informację sprawdzić, jeszcze przed wyborem konta bankowego dla firmy. Tym bardziej, że prowizje za wypłaty z innych bankomatów mogą sięgać nawet kilkunastu złotych.

Jakie konto firmowe dla jednoosobowej działalności, a jakie dla spółki?

Poszczególne banki zazwyczaj mają w swojej ofercie kilka rodzajów kont firmowych. Dzieląc konta bankowe na kilka kategorii, można je lepiej dopasować do rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej. Podstawowy podział, jaki stosuje np. PKO BP, to podział na dwa rodzaje kont. Pierwsze konto dla firm w PKO BP jest skierowane do osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, a tym samym, nie potrzebują wielu bardziej zaawansowanych rozwiązań. Drugi rodzaj konta to konto dla przedsiębiorców, którzy np. potrzebują wielu kart do konta i obracają znacznie większymi kwotami pieniędzy niż samozatrudnieni.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę