Teraz Czytasz
Jak urządzić przestrzeń biurową, która przyciągnie klientów?

Jak urządzić przestrzeń biurową, która przyciągnie klientów?

W wielu zawodach ogromne znaczenie ma wygląd przestrzeni, w której przyjmuje się klientów. Kancelaria radcy prawnego lub gabinet doradcy podatkowego powinien dobrze się prezentować. Musi świadczyć o profesjonalizmie i doświadczeniu jego użytkownika. Jak zatem stworzyć odpowiednią aranżację gabinetu? Dlaczego przydadzą się obrazy ręcznie malowane? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Spójne wnętrze z wysokiej jakości dodatkami

Gabinet powinien przede wszystkim prezentować jednolity styl. Klient musi widzieć, że jego kontrahent przyłożył się do urządzenia wnętrza i że nie jest to przypadkowa „zbieranka” mebli. Biurko powinno zatem współgrać z szafkami, fotelem, kanapą, stolikiem kawowym i innymi elementami, znajdującymi się w pomieszczeniu. Można postawić na jasną lub ciemną kolorystykę, a nawet wprowadzić odrobinę abstrakcji i ekstrawagancji. Dużą rolę ogrywają też właściwie dobrane dodatki. Świetnym pomysłem mogą być chociażby wyjątkowe obrazy ręcznie malowane. To ozdoby dostępne w profesjonalnych galeriach, takich jak Gallerystore.pl.

Sztuka w przystępnych cenach

Obrazy ręcznie malowane doskonale podkreślają charakter wnętrza. W biurach sprawdzą się wszelkie obrazy abstrakcyjne, łączące różne barwy i faktury. Można też wybrać jakiś efektowny portret – nie tylko wykonany tradycyjnymi technikami, ale również w wersji nowoczesnej. W gabinetach urządzonych w klasycznym stylu, pełnych antyków i masywnych mebli, znakomitym uzupełnieniem będą natomiast oryginalne krajobrazy. Szczególnie dobrze sprawdzają się te, malowane akwarelami. Na powieszenie obrazu warto poświęcić jedną ścianę. Chyba że gabinet składa się z kilku pokoi. Wówczas nie zaszkodzi dopasować efektowne dzieło sztuki do każdego z nich.

Czy obrazy kłócą się z innymi dodatkami?

Wiele osób w ramach ozdoby wnętrza wiesza też na ścianach różnorodne certyfikaty i zdobyte uprawnienia. Chodzi o to, by pochwalić się przed klientami swoimi dotychczasowymi osiągnięciami. Czy to kłóci się z obrazami ręcznie malowanymi? Wcale nie! Przebieg zawodowej kariery można bowiem wyeksponować na jednej ścianie, a na drugiej powiesić efektowny obraz, który uzupełni biurową przestrzeń. Przy okazji obrazy ręcznie malowane nadają też wiele ciepła i przytulności, a przecież niezwykle istotne jest to, by klient czuł się na spotkaniu swobodnie. Co przy tym istotne, takie obrazy wcale nie muszą wiele kosztować. Nie trzeba przecież inwestować od razu w dzieła Picasso. Na rynku sztuki działa wielu młodych artystów, których dzieła są zdecydowanie godne uwagi.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę