Teraz Czytasz
Jak urządzić pokój dziewczynki w wieku szkolnym?

Jak urządzić pokój dziewczynki w wieku szkolnym?

Gdy Wasza mała córeczka staje się już szkolniakiem można przeżyć nie lada szok. Jeszcze niedawno uczyła się chodzić, a już poszła do szkoły z tytą pierwszoklasisty. Zatem to najwyższy czas, aby urządzić jej pokój na nowo. Tym bardziej, że jeżeli już nie do końca jest fanką Elsy, a woli „doroślejsze” bajki. Jak więc urządzić pokój dziewczynki w wieku szkolnym i o czym należy pamiętać?

O czym każdy rodzic pamiętać musi?

Rzecz jasna dla dziecka najważniejsza jest estetyka, a dla Was zapewne bezpieczeństwo. Dlatego też i estetykę i bezpieczeństwo przy wyborze mebli młodzieżowych dla dziewczynki musicie połączyć. Swoją drogą jak to brzmi „meble młodzieżowe”, skoro nadal pewnie Wasza córeczka bawi się lalkami, a przy tym jest już pilną uczennicą w szkole. A wracając do bezpieczeństwa to pamiętajcie, aby wybierać meble bez ostrych krawędzi. Jeżeli zaś chodzi o sam materiał, to możecie zdecydować się na drewno, bądź też płytę meblową. Ta pierwsza opcja jest ekologiczna i ma właściwości antyseptyczne, ale też jest kosztowna. Płyta meblowa także jest ok, bo jest trwała i odporna na uszkodzenia. Możecie wybrać również tworzywo sztuczne. Przy czym zawsze zwróćcie uwagę czy materiał pomalowany jest ekologiczną farbą, która nie będzie uczulać dziecka. Ale nie zapominajcie, że dla dziecka ważniejsza jest estetyka i choć Wasze gusta mogą znacząco się rozmijać, to pozwólcie córce zadecydować. Poprzez podejmowanie decyzji dziecko uczy się większej niezależności, ale i pewności siebie. Nie należy więc absolutnie negować decyzji. Wręcz przeciwnie trzeba je wspierać. Jeżeli meble są dla dziecka bezpieczne, ale nie podobają się Wam wizualnie, to nie ma znaczenia.

Strefy w pokoju uczennicy

Niezależnie jak duży jest pokój dziecka trzeba pamiętać, aby podzielić go na strefy. W tym przypadku ergonomia ma duże znaczenie. Jedną z najważniejszych stref jest strefa wypoczynku i musi się w niej znajdować łóżko z wygodnym materacem. Można postawić na ten z włókna kokosowego. Obok najlepiej umieścić szafkę nocną, na której powinna znaleźć się lampka nocna. Jeżeli Wasze dziecko ma smartfon, to absolutnie nie powinien on znaleźć się na szafce nocnej. Strefa wypoczynku powinna znaleźć się w miejscu najciemniejszym i z dala od zabawek czy innych atrakcji, które mogą rozpraszać uwagę. Następnie czas przejść do strefy garderobianej. A do niej mogą należeć meble oraz szafa. Na półkach można umieścić książki, a w szafkach i szafie oczywiście ubrania. Blisko też należy umieścić lustro. Kolejną ważną strefą jest strefa nauki. A w niej musi znaleźć się biurko oraz wygodne i regulowane krzesło. Biurko powinno mieć duży blat. Na nim warto posadowić lampkę oraz przybory szkolne. Taki mebel może mieć dodatkowo półki, które pomieszczą zeszyty czy książki. A gdy i tą część urządziliście, to czas na strefę zabawy. W niej najlepiej umieścić kosze z zabawkami. Ta strefa powinna być wydzielona. Dodatkowo możecie umieścić w niej okrągły i miękki dywan, a na ścianie dużą tablicę, na której dziecko może pisać.

Meble młodzieżowe dla dziewczynki – meblościanka czy wolnostojące?

Wielu rodziców staje przed dylematem czy lepiej wybrać meble wolnostojące, czy dużą meblościankę. Zasadniczo odpowiedź i na to pytanie wcale nie jest bardzo trudna, bo wystarczy tylko pomyśleć co zapewni łatwiejszą aranżację wnętrza i przez to pozytywnie wpływa na ergonomię. Oczywiście są to meble wolnostojące. Jeżeli wybierzecie te posadowiona na nóżkach, to dodacie wnętrzu lekkości, co ma duże znaczenie, jeżeli kubatura nie jest duża. Jeżeli zaś chodzi o daną estetykę, to Wasza córka powinna mieć decydujące zdanie, ale jedno jest pewne: obecnie większość mebli młodzieżowych dla dziewczynki zachwyca. Nie muszą być wcale różowe, lecz dostępne są też białe czy z subtelnymi dekorami.

Dodatki tworzą klimat

Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć o dodatkach, bo to one tak naprawdę tworzą klimat i sprawiają, że wnętrze zyskuje to „coś” i jest dopracowane w każdym względzie. Jakie dodatki wybrać? Wybór jest ogromy. Można zdecydować się na plakaty w ramach, ale też dekoracyjne napisy. Świetnie sprawdzają się cotton balls.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad i sprawcie, że pokój spodoba się Waszej córce. A więc pozwalajcie jej decydować i nie narzucajcie jej swojego zdania.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę