Teraz Czytasz
Jak sprawić, aby dziecko chciało nosić zimą rękawiczki?

Jak sprawić, aby dziecko chciało nosić zimą rękawiczki?

Ciepła czapka, szalik, kombinezon i oczywiście rękawiczki – to właśnie podstawowy strój malucha, który zimą wychodzi na dwór. Marzeniem rodziców jest, aby dziecko było zabezpieczone niemalże od stóp do głów, bowiem dzięki temu podczas spacery nie straszny nam deszcz czy wiatr. Niemniej jednak dzieci często odmawiają noszenia niektórych elementów garderoby zimowej. Jak sprawić, aby chętnie zakładały rękawiczki dla dzieci?

Będzie Ci ciepło!

Rodzice najczęściej zachęcają, aby nosić rękawiczki dla dzieci, tłumaczeniem, że bez nich będzie maluchowi zimno w rączki, a w najgorszym razie może się on nawet przeziębić. Niestety, tego rodzaju argumenty nie zawsze trafiają do najmłodszych. O wiele lepszym sposobem na malucha będzie zaproponowanie mu rękawiczek dla dzieci z ciekawym wzorem, które zachęcą malca do ich zakładania. Tego rodzaju rękawiczki dla dzieci możemy kupić w dedykowanych najmłodszym sklepach, w tym także internetowych. Dobrze, jeśli przedstawiają one ulubionych bohaterów z bajek – tego rodzaju wzór z pewnością sprawi, że rękawiczki dla dzieci staną się bardzo lubianą częścią zimowej garderoby.

Wybierz sam

Z noszeniem rękawiczek zwykle nie mają problemy maluszki, które dzielnie akceptują wszystko, co tylko rodzice założą im na ręce. Problem zwykle pojawia się w przypadku starszych dzieci, które nienoszeniem rękawiczek chcą prezentować swoją niezależność. Tymczasem jest sposób także na nich – wystarczy tylko zaproponować wspólne zakup rękawiczek dla dzieci z zaznaczeniem, że to maluch będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie model. Dla dzieci bardzo ważne jest samodzielne podejmowanie decyzji. Wielu przedszkolaków zwyczajnie nie lubi, gdy ubrania wybiera im mama lub tata. Oczywiście, w dalszym ciągu nie mogą one decydować, jaki rodzaj ubrań będą nosić zimą, a jaki nie, bowiem chodzi tutaj o ich bezpieczeństwo. Niemniej jednak samodzielne dokonanie wyboru rękawiczek dla dzieci sprawi, że najmłodsi będą je nosić o wiele chętniej.

Bardzo błahym powodem, przez który dzieci nie lubią nosić rękawiczek, jest fakt, iż często je gubią. Wychodzą na dwór z dwoma rękawiczkami, natomiast wracają tylko z jedną. Niestety, rękawiczki zgubić jest stosunkowo łatwo – są one stosunkowo niewielkich rozmiarów, a dodatkowo dzieci często nie zwracają uwagi na to, gdzie je zostawiają. Jest na to jednak sposób – wystarczy tylko zainwestować w rękawiczki dla dzieci, które połączone będą sznureczkiem. Dzięki temu malec zawsze wróci do domu z kompletem rękawiczek, a nie tylko z jedną sztuką.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę