Teraz Czytasz
Jak skutecznie walczyć z trądzikiem? Kosmetyki naturalne do cery trądzikowej

Jak skutecznie walczyć z trądzikiem? Kosmetyki naturalne do cery trądzikowej

Okazuje się, że trądzik zwyczajny może dotykać prawie 10 proc. ogólnej populacji, natomiast w okresie dojrzewania aż 90 proc. osób. Na szczęście skuteczna walka z nim jest możliwa i pomagają w tym kosmetyki naturalne do cery trądzikowej, zawierające przede wszystkim pozyskiwane z natury składniki. O jakie dokładnie preparaty chodzi oraz co powinno się w nich znajdować? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Jakie są główne przyczyny trądziku?

Zanim dowiemy się, jakie kosmetyki naturalne do cery trądzikowej stosować, warto dowiedzieć się, z czego dokładnie może wynikać ten problem. W przypadku osób dorosłych jest to głównie nadmierna aktywność gruczołów łojowych, a także kolonizacja ujść gruczołów łojowych bakterią znaną jako Cutibacterium acnes. Niebagatelny wpływ ma też dieta zachodnia wzmagająca niestety stany zapalne w organizmie, a także stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Na szczęście dzięki prawidłowemu postępowaniu, stan skóry można poprawić, choć oczywiście warto skorzystać też z konsultacji dermatologicznej, jeśli cera jest w bardzo złej kondycji.

Naturalne kosmetyki do cery trądzikowej do jej pielęgnacji

Jedną z najłatwiejszych zmian, które można wprowadzić w stosunkowo krótkim czasie jest zmiana sposobu pielęgnowania i oczyszczania skóry. Podstawą jest przede wszystkim prawidłowe oczyszczanie skóry rano oraz wieczorem, ale przy użyciu delikatnych kosmetyków. Naturalne wręcz idealnie sprawdzają się do tego celu, usuwają bowiem zanieczyszczania, ale bez przesuszania cery i jej podrażniania. Do mycia nie należy stosować też zwykłego mydła, ze względu na zasadowe pH.

Kolejny krok to zastosowanie naturalnego toniku, który pozwala przywrócić prawidłowe pH, czyli kwaśne na poziomie od 3,5 do 5,5. To również dzięki niemu na skórze zachowana jest równowaga mikrobiologiczna sprawiająca, że ma miejsce także zahamowanie namnażania się bakterii odpowiedzialnych za trądzik.

Co jeszcze nakładać na skórę? Przede wszystkim sera pielęgnacyjne i kremy, w których składach warto szukać takich składników jak:

  • ekstrakt z pokrzywy,
  • wyciąg z kory wierzby białej,
  • aloes,
  • olejek z drzewa herbacianego,
  • spirulina,
  • glinka kaolin,
  • kurkuma,
  • algi filipińskie.

Warto także, aby miały one lekkie, niezapychające formuły, niepozostawiające tłustego filmu. Takie kosmetyki naturalne do cery trądzikowej z pewnością pomogą złagodzić problem, choć warto pamiętać również o innych czynnikach doprowadzających do pojawienia się trądziku, w tym o diecie, która także przyczynia się do występowania tego problemu. Wykwity skórne nasilają się też u wielu osób w okresie stresujących wydarzeń, co także trzeba wziąć pod uwagę.

Ochrona skóry przed słońcem

W przypadku skóry trądzikowej część osób obawia się nakładania kremów z filtrem. Tak naprawdę jest to jednak konieczność niezależnie od typu cery. Naturalne kosmetyki z filtrem do cery trądzikowej również dostępne są na rynku. Są to także preparaty o lekkiej konsystencji, które należy nakładać nie tylko latem, ale także w okresie zimowym, aby chronić cerę przed fotostarzeniem. Warto wybierać jednak takie, które dedykowane są stricte do skóry trądzikowej, często bowiem mają one dodatkowe składniki, dzięki którym nie jest ona obciążona.

Kosmetyki naturalne do cery trądzikowej to podstawa odpowiedniej pielęgnacji takiej skóry. Oczywiście często jest tak, że najlepsze preparaty dobiera się metodą prób i błędów. Warto jednak podjąć się takich prób i całkowicie zmienić sposób dbania o swoją cerę. Właśnie dzięki takiej świadomej pielęgnacji skóra może odzyskać swój blask i to niezależnie od wieku.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę