Teraz Czytasz
Jak przyspieszyć okres?

Jak przyspieszyć okres?

Teoretycznie miesiączka to dzisiaj nie problem. Istnieje przecież mnóstwo metod ochrony w tym szczególnym dniu – bardzo chłonne podpaski, nieograniczające i dające pełną swobodę tampony. Niestety okres, mimo to, pozostaje czasem niesprzyjającym kobiecie. Samopoczucie w tych dniach u wielu kobiet drastycznie się pogarsza, czasami pojawia się ból brzucha, innym razem apatia i znużenie. Dlatego nic dziwnego, że niektóre panie poszukują metod, jak przyspieszyć okres. Wszystko po to, by miesiączka nie przyszła w ważnym dla nich dniu, na wyjeździe, ślubie, itd.

Oto najpopularniejsze sposoby, jak przyspieszyć okres.

Jak przyspieszyć okres? Tabletki antykoncepcyjne

Jeśli stosujesz terapię hormonalną, nie masz standardowych miesiączek. To oczywiste. Mechanizm pojawiania się krwawienia jest trochę inny i nie ma związku ze zmianami zachodzącymi naturalnie w ciele kobiety. Wiele kobiet na pastylkach hormonalnych przyjmuje, że ma okres. Dla wygody można przy tym pozostać. Jednak warto podkreślić, że to nie miesiączka, ale krwawienie z odstawienia.

Jeśli stosujesz hormonalne pastylki antykoncepcyjne, wystarczy przestać je przyjmować. Na skutek nagłego spadku poziomu hormonów, nastąpi krwawienie. Jeśli przestaniesz łykać tabletki szybciej niż byś to normalne zrobiła, okres przyjdzie wcześniej.

Jak przyspieszyć okres domowymi sposobami?

Istnieje pogląd, że okres można przyspieszyć również domowymi sposobami. Wiele kobiet twierdzi, że te metody są skuteczne. Niestety nie ma żadnych dowodów, że rzeczywiście za ich pośrednictwem można zyskać cokolwiek.

Jeśli jednak bardzo Ci zależy na tym, by przyspieszyć okres, możesz wypróbować następujące metody, które poleca wiele kobiet:

  • spotkać się z przyjaciółką, która ma miesiączkę. Może brzmieć to dziwnie, ale już wiele lat temu zauważono, że zmiany hormonalne jednej kobiety mają wpływ na te zachodzące w ciele drugiej. Często miesiączki kobiet, które przebywają na co dzień ze sobą synchronizują się i tym samym mają miesiączki w tym samym momencie,
  • ćwiczenia – trening może przyspieszyć miesiączkę, za sprawą poprawy krążenia. Niestety może stać się również na odwrót, jeśli będzie zbyt intensywny, może opóźnić miesiączkę,
  • wiele kobiet twierdzi, że miesiączka przyjdzie szybciej po romantycznym wieczorze we dwoje rozpoczętym na wspólnym delektowaniu się winem, a zakończonym seksem. To dlatego, że seks działa odprężająco, zmusza macicę do skurczy, co ułatwia jej oczyszczanie się,
  • na przyspieszenie okresu poleca się również niektóre zioła takie, jak krwawnik, lawendę, rozmaryn, szałwię, rumianek i pietruszkę
  • wiele osób twierdzi, że pomocna może być również aspiryna, która ma ułatwiać oczyszczanie macicy.

 

Generalnie łatwiejsze od przyspieszenia okresu jest jego opóźnienie. Gdy chcemy, by miesiączka przyszła nieco później, można po prostu zmienić nieco działanie układu hormonalnego poprzez dostarczenie progesteronu w formie tabletek. Zazwyczaj jednak konieczna jest wizyta u lekarza.

Artykuł przygotowany z redakcją portalu www.kobietapo30.pl

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę