Teraz Czytasz
Jak przygotować się do pierwszej podróży samolotem?

Jak przygotować się do pierwszej podróży samolotem?

Podróżowanie staje się coraz łatwiejsze. Tanie linie lotnicze pozwoliły wielu osobom odwiedzić różne zakątki świata. Cieszy fakt, że rośnie grupa miłośników zwiedzania. Podróże pozwalają nam zdobywać nowe doświadczenia i wiedzę o innych regionach, kulturach, kuchniach i obyczajach. Decydując się na wyjazdy zagraniczne, prędzej czy później musimy odbyć pierwszą podróż samolotem. Jak się przygotować?

Kontrola bagażowa

Wiele osób obawia się kontroli bagażowej. Trzeba wiedzieć, że walizka podręczna może mieć określone wymiary i wagę. Przed dotarciem na lotnisko, należy sprawdzić rozporządzenia przewoźnika o bagażu podręcznym. Najlepiej jest zmierzyć i zwarzyć walizkę w domu. Istotna jest również sama zawartość bagażu. Linie lotnicze posiadają spis produktów zakazanych, które nie przejdą kontroli na lotnisku. Nie można zabierać ze sobą substancji łatwopalnych, broni, niektórych leków. Trzeba pamiętać, że do niektórych krajów obowiązuje zakaz przywożenia konkretnych warzyw, owoców i nasion. Warto wspomnieć, że kosmetyki muszą być przewożone w specjalnej, przezroczystej kosmetyczce, a płyny w specjalnych 100 ml pojemnikach.

Odpowiedni strój do samolotu

Przygotowując się do lotu, wiele osób zapomina o właściwym stroju na pokład. Warto wybrać lekką, wygodną stylizację. W samolocie na pewno będzie działać klimatyzacja, dlatego sandały lepiej zastąpić pełnym obuwiem. Dobrze jest także sprawdzić pogodę w miejscu docelowym, żeby nie być zaskoczonym po przylocie. Podczas odprawy, odzież zawierająca metalowe elementy stanie się problematyczna. Dobrze jest więc zrezygnować z pasków, biżuterii i wsuwek do włosów. Dzięki temu odprawa na lotnisku będzie mniej stresująca.

Warto wspomnieć, że płynne produkty żywnościowe takie jak miód, traktowane są tak samo jak kosmetyki. Należy zapakować je do specjalnych 100 ml pojemników. Na pokład, bez problemu można zabrać ze sobą kanapki.

Strzeżony parking przy lotnisku

Jeszcze jednym elementem, który może okazać się stresujący przed pierwszą podróżą samolotem jest samo dotarcie na lotnisko. Warto przyjechać wcześniej, by bez pośpiechu poddać się odprawie bagażowej. Dotarcie pod terminal wiąże się jednak z przywiezieniem bagażów. Podróż komunikacją miejską jest niewygodna i nieco stresująca. Okazuje się, że taksówka również nie jest idealnym rozwiązaniem. Może się okazać, że walizki nie zmieszczą się do bagażnika albo przyjazd kierowcy się opóźni. Bezpiecznym rozwiązaniem jest skorzystanie z własnego samochodu i pozostawienie go na parkingu przy lotnisku np. https://modlinparking.pl/. Miejsca postojowe są monitorowane całą dobę 7 dni w tygodniu. Dla osób pozostawiających pojazd na dłużej przewidziane są atrakcyjne abonamenty i promocyjne ceny. Własny samochód na parkingu jest wygodnym rozwiązaniem również po powrocie z podróży. Nie trzeba czekać na autobus lub taksówkę.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę