Teraz Czytasz
Jak przyciemnić skórę bez opalania?

Jak przyciemnić skórę bez opalania?

Piękna opalenizna kojarzy się z powrotem z urlopu, kiedy to promienie słońca docierały do skóry, powodując jej stopniowe brązowienie. Okazuje się, że nadmierna opalenizna nie tylko nie jest zdrowa, ale też istnieją alternatywne sposoby jej uzyskania. Jak przyciemnić skórę domowymi sposobami? Czy opalanie bez słońca jest skuteczne?

Co zamiast słońca – alternatywne sposoby na przyciemnienie skóry

Promienie słoneczne pozwalają uzyskać imponujący efekt, dzięki któremu skóra nabiera pięknego kolorytu na wiele miesięcy. Okazuje się jednak, że rozwiązanie to nie jest najbardziej korzystne dla ciała, a przyczyną tego jest stymulowanie procesów starzenia i rakotwórczych. Alternatywne sposoby opalania są również ciekawą opcją dla osób, które z racji ograniczonej ilości wolnego czas oraz charakteru wykonywanej pracy nie mogą sobie pozwolić na wielogodzinne przebywanie na słońcu. Wówczas można wykorzystać jeden z preparatów dostępnych na rynku. Samoopalacze pozwalają uzyskać zbliżony efekt do naturalnego opalania, jednak ich stosowanie wymaga wcześniejszego oczyszczenia skóry. Zatem jak przyciemnić skórę na nogach lub rękach przy użyciu takiego środka? W pierwszej kolejności należy pozbyć się zewnętrznej warstwy naskórka, co będzie możliwe dzięki wykonaniu głębokiego peelingu. W innym przypadku drobiny samoopalacza będą ścierane wraz z martwym naskórkiem, a na ciele wówczas pojawią się nieatrakcyjne jaśniejsze przebarwienia.

Jak przyciemnić skórę bez opalania – alternatywy dla samoopalacza

Samoopalacze nie są jedyną opcją dla osób, które z różnych względów nie mogą zdecydować się na tradycyjne opalanie. Do tego celu można wykorzystać chusteczki brązujące, fluid do ciała lub różne typy olejków. Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu rozwiązania nie powinny być stosowane miejscowo, ponieważ uzyskany wówczas efekt będzie nienaturalny. Zabiegowi delikatnego brązowienia powinny zostać poddane wszystkie części ciała, które nie są skrywane przez ubranie. W takiej sytuacji odróżnienie efektu pracy od naturalnej opalenizny będzie wręcz niemożliwe! Skórę twarzy można natomiast przyciemnić przy użyciu makijażu. Z zadaniem tego typu poradzi sobie każda doświadczona wizażystka, jednak należy pamiętać o jednym aspekcie – skóra w okolicy szyi powinna mieć oczywiście taki sam kolor, jak ta na twarzy!

Jak przyciemnić skórę bez opalania, aby efekt utrzymał się dłużej?

Opcji nadania skórze pięknego koloru jest znacznie więcej. Można bowiem wykorzystać jeden z tradycyjnych sposobów, które z pewnością były wykorzystywane przez nasze babcie oraz prababcie. Sok z marchwi ze względu na wysoką zawartość naturalnych barwników skutkuje nadaniem skórze pomarańczowego koloru – takiego, jaki można uzyskać po opalaniu. Wystarczy jedna szklanka takiego soku, a efekty pojawią się znacznie szybciej, niż można by się tego spodziewać! Warto jednak pamiętać o tym, że dzienne spożycie marchwi nie powinno przekroczyć kilkuset gramów dziennie. Nadmierna ilość warzyw też może szkodzić, dlatego należy w odpowiedzialny sposób przestrzegać tej dawki. Każdy produkt – niezależnie od tego, czy jest to pieczywo, owoc lub konkretny rodzaj mięsa – ma swój indeks glikemiczny oraz zalecaną ilość dziennego spożycia. To,  co spożywamy ma wpływ na nasze zdrowie, dlatego nie warto go poświęcać wyłącznie dla pięknej cery!

Jeszcze inną opcją jest opalanie natryskowe. Tego typu zabieg przyciemniania skóry jest znacznie mniej szkodliwy niż klasyczne solarium, dlatego warto rozważyć również ten pomysł. Czas utrzymania się pożądanego efektu jest znacznie dłuższy niż ten, który można uzyskać przy użyciu samoopalacza lub chusteczek brązujących. Pomimo wysokiej skuteczności opalania natryskowego, należy pamiętać o tym, że przyciemnianie skóry na stałe nie jest całkowicie możliwe. Niektóre metody pozwalają uzyskać lepszy efekt, jednak po pewnym czasie skóra zawsze będzie wracać do swojego naturalnego kolorytu. Zatem jak opalić skórę bez słońca, aby cieszyć się pięknym brązem przez kilka miesięcy? Tak długi efekt działania rzadko jest możliwy, dlatego wówczas należy wybrać tradycyjną opcję, czyli poddanie się działaniu promieniom słońca. Jeśli takie rozwiązanie nie jest możliwe, to nie powinno być powodem do obaw! Każda zadbana i odpowiednio pielęgnowana skóra kobieca jest piękna, dlatego czasami sam aspekt jej barwy nie powinien być priorytetem!

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę