Teraz Czytasz
Jak prawidłowo dobrać pasek do fasonu spodni?

Jak prawidłowo dobrać pasek do fasonu spodni?

W sklepach odzieżowych oferta pasków skórzanych jest bardzo szeroka i różnorodna, dlatego też nie zawsze łatwo jest wybrać odpowiedni model. Kluczem do sukcesu jest to, aby zwrócić uwagę nie tylko na kolor i długość, ale również na idealne dopasowanie do fasonu spodni.

Idealny rozmiar

Jednym z pierwszych zadań jest oczywiście to, aby paski skórzane idealnie dobrać pod kątem szerokości i długości. Aby dokładnie zmierzyć obwód pasa, najlepiej skorzystać z pomocy centymetra krawieckiego. Przyjmuje się, że całkowita długość paska skórzanego w żadnym wypadku nie powinna przekraczać 16 cm. Wbrew pozorom ogromną rolę odgrywa także szerokość paska. Jeżeli spodnie mają dość szerokie szlufki, to zbyt wąskie paski nie prezentować będą się zbyt okazale.

Idealne paski do spodni garniturowych

Najtrudniejszym zadaniem jest wybranie paska do spodni garniturowych. Najlepszym wyborem są paski wykonane z gładkiej skóry licowej. Godne uwagi są paski posiadające niewielki połysk i dekoracyjne obszycie. Najbardziej eleganckie są oczywiście idealnie gładkie powierzchnie. Ogromne znaczenie odgrywa także klamra. W przypadku spodni garniturowych najlepiej prezentują się klamry otwarte wykonane w całości z metalu. Sam kolor powinien korespondować z odcieniem pozostałych elementów dekoracyjnych (spinek, biżuterii, zegarków itp.). Kolor pasków skórzanych należy oczywiście dopasować do butów.

Jakie paski wybrać do spodnie jeansowych?

W przypadku spodni jeansowych można oczywiście pozwolić sobie na znacznie większą swobodę. Paski damskie mogą być znacznie szersze i zamiast skóry surowej, można wybrać również skórzane plecionki. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają paski damskie wykonane z mocnych tkanin dekoracyjnych. Przy ważnych uroczystościach najlepiej postawić na paski, które nie posiadają zdobień.

Modne i oryginalne paski do stylizacji smart-casual

Dla miłośników chinosów i T-shirtów dobrym wyborem są paski w jaskrawych kolorach. Dla starszych panów najlepszą propozycją będą oczywiście paski skórzane, które idealnie pasują na szczególną okazję i do stylizacji nieformalnych. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że nie jest to jedyne rozwiązanie. Wielu mężczyzn stawia również na zamsz albo niepowtarzane paski parciane. Klasyczne paski skórzane nie pasować będą jedynie do szortów. Dla panów, którzy na co dzień chodzą w smokingu najlepszym wyborem są specjalne paski smokingowe. Mowa tutaj oczywiście o paskach hiszpańskich, które wykonane są z eleganckich i połyskujących tkanin.

Szeroka oferta pasków skórzanych na stronie delsanto.pl

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę