Teraz Czytasz
Jak odmienić sypialnię?

Jak odmienić sypialnię?

Sypialnia jest naszym azylem, miejscem, w którym odpoczywamy. Jak można niewielkim kosztem ją odmienić tak, aby stała się bardziej przytulna?

Pomysły bardzo tanie

Chcesz odmienić swoją sypialnię mieszkania Komorniki nie wydając na to więcej niż sto złotych? Mistrzyniami bardzo szybkiej metamorfozy wnętrz są tkaniny. Kup do swojej sypialni nowe zasłony, narzuty i poduszki. To tani i jednocześnie bardzo szybki sposób na odmianę sypialni. Dobrym pomysłem jest pomalowanie jednej ze ścian na inny kolor niż pozostałe. Możesz pomalować innym kolorem ścianę za łóżkiem. Bardzo modne pastelowe kolory sprawdzają się także w sypialniach. Kolor lawendowy działa odprężająco, zielony uspokaja, błękitny wycisza, a żółty wprowadza do sypialni więcej ciepła. Bardzo modne w ostatnim czasie jest wykorzystywanie naklejek. Ożywiają one pomieszczenie, pozwalają zamaskować drobne usterki na ścianach. Do tego są tanie, a metamorfoza sypialni zajmie tylko kilka minut. Można je naklejać na ścianach i na meblach.

Trochę droższe pomysły

Jeśli chcesz wydać na metamorfozę sypialni więcej niż sto złotych możesz wybrać fototapetę. Wybór fototapet jest w chwili obecnej ogromny. Możesz wybierać fototapety wśród tapet z motywami natury; zachód słońca, soczystozielony las, morskie fale – te motywy najlepiej sprawdzają się w sypialni – działają wyjątkowo relaksująco. Niektóre firmy zajmujące się sprzedażą fototapet dają swoim klientom możliwość wykonania fototapety z dostarczonych przez klienta zdjęć. Zamiast fototapety na jednej ze ścian w sypialni możesz stworzyć własną galerię obrazów lub zdjęć. Oczywiście spełnią one swoją rolę tylko wtedy, kiedy zostaną oprawione w efektowne ramki. Galeria zdjęć/obrazów jest już wystarczającym efektownym dodatkiem. Pozostałe dodatki wybierz w stonowanych kolorach. Także pościel powinna być stonowana.

Najdroższe pomysły

Bardzo modne są ostatnio pikowane zagłówki. Wybierz kolor zagłówka, który będzie współgrał z kolorem narzuty na łóżku. Zagłówek możesz zamówić w Internecie. Jest obecnie mnóstwo firm, które oferują różnego rodzaju zagłówki. Jeżeli chcesz możesz go też zrobić sama. Aby go wykonać potrzebna jest gąbka tapicerska, sklejka i pistolet tapicerski. Bardzo prosty zagłówek możesz zrobić z poduszek. Ale aby go wykonać, trzeba mieć szyć na maszynie. Do wykonania takiego zagłówka potrzebujesz sześciu poduszek, drewnianej listewki i grubej, najlepiej płóciennej tkaniny. Z tkaniny uszyj poszewki na poduszki. Oblecz je, zszyj na rogach. Listwę przymocuj nad łóżkiem, a do niej przymocuj połączone rogami poduszki. Jeszcze inny pomysł na błyskawiczną odmianę sypialni to nowy dywan. Wybierz miękki i puszysty. Możesz wybrać dywan, którym przykryjesz całą podłogę, możesz też kupić mniejsze dywaniki i położyć je z obu boków łóżka. Wybierając dywan w mocnych kolorach, dobierz pozostałe dodatki w neutralnych barwach.

Artykuł został przygotowany przez firmę mieszkania komorniki specjalizującej się w zabudowach szeregowych.
Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę