Teraz Czytasz
Jak idealnie prezentować się w garniturze

Jak idealnie prezentować się w garniturze

Przy wyborze idealnego garnituru należy kierować się przede wszystkim jego odpowiednim dopasowaniem do sylwetki mężczyzny. Istnieje kilka prostych zasad, o których warto pamiętać.Każdy mężczyzna chce wyglądać w garniturze klasycznie i stylowo. Aby dobrze wyglądać w garniturze nie wystarczy jednak jedynie go założyć. W noszeniu stroju formalnego liczy się każdy szczegół Twojej stylizacji. Aby wyglądać profesjonalnie i elegancko powinieneś poznać kilka zasad, które ułatwią Ci uzyskanie pożądanego efektu. W artykule przygotowane zostały wskazówki o tym jak idealnie prezentować się w garniturze, na spotkaniach biznesowych, rodzinnych imprezach, kiedy już wreszcie obecna sytuacja pandemii COVID-19 dobiegnie końca.

Marynarka – ma duży wpływ na pierwsze wrażenie

Oczywiście pierwszym elementem doboru garnituru jest jego rozmiar. Wielkość marynarki i szerokość spodni. Nogawki spodni i rękawy marynarki można ewentualnie skrócić u krawcowej, natomiast szerokość marynarki trudno jest przerobić, dlatego tak ważne jest, aby jej szerokość była idealnie dopasowana do Twojej sylwetki. Nawet najdroższy garnitur nie będzie dobrze prezentował się w źle dobranym rozmiarze.

Marynarka powinna opierać się na ramionach i gładko leżeć, podkreślając jednocześnie szerokość pleców. Jeżeli z tyłu tworzą się zgrubienia lub fałdy marynarka nie jest dobrze dopasowana. Poprzeczne fałdy oznaczają, że marynarka jest za ciasna, a podłużne fałdy, że jest za duża.
Marynarka w dobrym rozmiarze powinna mieć długość dzielącą sylwetkę na pół. Klapy górnej części garnituru powinny leżeć blisko ciała. Nie mogą tworzyć dużych przestrzeni pomiędzy klatką piersiową mężczyzny, a materiałem marynarki.

Rękaw marynarki powinien dotykać nadgarstka. Przy rękach w pozycji prostej rękawy koszuli prawidłowo powinny wystawać 1 cm spod rękawa marynarki. Należy pamiętać o tym, że zbyt długie rękawy mogą popsuć cały efekt stylizacji.

Dobrze dobrane dodatki to ważny element stylizacji

Pasek którego będziemy używać w zestawieniu z garniturem powinien być skórzany. Dobrze, jeżeli jest kolor/odcień będzie komponował się z kolorem obuwia. Marki odzieżowe z wyższej półki oferują swoim klientom zestawienie pasków z butami, a nawet i pasków do zegarków, które są wykonane z dokładnie tych samych skór co paski do spodni.

Jak dobrze dopasować długość spodni do garnituru

Nogawki od spodni powinny być dopasowane tak, aby ich długość przy butach opierała się na bucie. Jeżeli nogawka w okolicach obuwia zgina się kilkakrotnie oznacza to, że długość niestety jest źle dobrana. Bardzo istotnym aspektem jest szerokość nogawki. Im nogawka jest węższa tym krótsza powinna być jej długość.

Dobranie koszuli do garnituru

Do marynarki powinny być noszone jedynie koszule z długim rękawem. Jeżeli chcemy aby nasze mankiety zdobiły spinki pamiętajmy, że powinny one być dobrane tak, aby komponowały się z innymi dodatkami tj. klamrą od paska, zegarkiem czy spinką do krawatu. Tutaj sprawdzisz kilka trików jak obchodzić się z koszulą w podróży biznesowej.

Dobór rodzaju garnituru do sylwetki

Pamiętaj, aby dobrać rodzaj garnituru nie ze względu na panujące obecnie trendy, ale przede wszystkim na swoją sylwetkę. Jeżeli jesteś szczupłym mężczyzną możesz wybrać garnitur taliowany, który dobrze podkreśli Twoje atuty. Jeżeli należysz do grubszych mężczyzn warto zastanowić się nad szerszym garniturem, który świetnie modeluje sylwetkę! Warto też zapamiętać, że osoby o większych rozmiarach nie mogą przesadzać z rozmiarem ubrań. Zbyt duży garnitur może dodatkowo powiększyć sylwetkę.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę