Teraz Czytasz
Biżuteria męska – co tolerują mężczyźni?

Biżuteria męska – co tolerują mężczyźni?

Biżuteria jest jednym z najważniejszych dodatków do damskich stylizacji – panowie darzą ją znacznie mniejszą sympatią. Chętnie noszą jednak zegarki renomowanych marek, obrączki oraz delikatne bransoletki, a także spinki do mankietów.

Męska biżuteria – elegancki minimalizm

Panowie preferują inne ozdoby niż kobiety – stawiają raczej na proste i oszczędne formy, gdyż biżuteria ma być jedynie delikatnym dodatkiem. Wielu panów w ogóle jej nie nosi – wyjątkiem są obrączki ślubne oraz szwajcarskie lub japońskie zegarki. Również panowie, którzy muszą zadbać o swój biznesowy look, chętnie dobierają niektóre ozdoby – jak spinki do mankietów.

Klasyka czy design?

Chętniej niż panie stawiają na klasykę albo niezobowiązujące ozdoby w stylu casual, bez świecidełek, kamieni i innych dodatków, które uważają za zbędne. Mimo to biżuteria męska występuje w bardzo dużym wyborze. Jedni wybierają na przykład drogie zegarki, uznając je za symbol prestiżu. Drudzy noszą jedynie drewniane bransoletki albo rockową biżuterię z pazurem. Jeszcze inni zdecydują się jedynie na opaski z przesłaniem. Ważne, aby każdy znalazł coś zgodnego ze swoim stylem – poniżej kilka elementów biżuteryjnych, które panowie noszą najczęściej.

Obrączki

Zdecydowanie podstawową ozdobą dla panów są obrączki – traktowane częściej jak symbol niż biżuteria. Stonowane wzornictwo, minimalizm i wysoka jakość wykonania cechują najczęściej wybierane obrączki. Mogą być wykonane między innymi ze złota, srebra czy innych tworzyw, często są to modele gładkie albo ze skromnymi inicjałami. Niektórzy mężczyźni noszą je na szyi, zawieszone na delikatnym łańcuszku.

Klasyczny zegarek

Zegarek na skórzanym pasku albo na stalowej bransolecie to zdecydowanie męski gadżet! Wybór czasomierzy jest tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie – może to być zegarek klasyczny, w stylu retro, nurkowy czy lotniczy, a także sportowy. Poza tym wielu panów uprawiających sport chętniej wybiera inteligentne zegarki, czyli smartwatche – są one wyjątkowo praktyczne i oferują wiele dodatkowych funkcji przydatnych w terenie.

Spinki do koszuli

Do biżuterii męskiej zaliczamy też eleganckie spinki do koszuli. To drobiazg, ale stylowy – nosi je wielu panów zajmujących ważne stanowiska. Najczęściej są wybierane modele wykonane ze srebra, będące w klasycznym stylu, ale do wyboru są też złote, pozłacane, z dodatkowymi zdobieniami. Każdy powinien dopasować ich fason i kolor do swojego stylu. Można je założyć nie tylko na ważne spotkanie biznesowe, ale także randkę czy uroczystość rodzinną.

Bransoletki męskie

Niezobowiązujące, proste i klasyczne bransoletki to minimalistyczna biżuteria. Do wyboru są różne modele – srebrne i złote, ze stali nierdzewnej, ale także plecione, drewniane czy silikonowe. Spośród ozdób to właśnie bransoletki męskie mają najwięcej zwolenników. Mogą stanowić pojedynczą ozdobę albo stworzyć komplet – można też nosić je obok zegarka. Jeżeli lubisz elegancję, do koszuli i marynarki dobierz bransoletkę na skórzanym pasku lub wykonaną z dobrej jakości stali jubilerskiej.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę