Teraz Czytasz
Jak działa tryb incognito?

Jak działa tryb incognito?

Tryb incognito to jedna z najpopularniejszych funkcji dostępnych na smartfonach. Jest to tryb przeglądania internetu, który zapewnia większą prywatność użytkownikom. W trybie incognito dane przeglądanej strony, historia przeglądania i pliki cookie nie są zapisywane na urządzeniu. To oznacza, że ​​można przeglądać internet, nie martwiąc się o to, że informacje te będą dostępne dla innych osób.

Jak działa tryb incognito na smartfonach?

Tryb incognito działa na zasadzie tworzenia tymczasowej sesji przeglądarki internetowej, która nie zapisuje żadnych danych. Kiedy używasz trybu incognito, przeglądarka tworzy nową sesję, która jest całkowicie odseparowana od Twojej standardowej sesji przeglądania. Wszystkie odwiedzane strony, pobrane pliki i wprowadzone dane są tymczasowe i zostaną usunięte po zamknięciu trybu incognito.

Tryb incognito ma również inne funkcje, które pomagają w ochronie prywatności. Na przykład niektóre przeglądarki blokują śledzenie reklamowe i nie zapisują danych wprowadzanych w formularzach. To sprawia, że ​​jest idealny do przeglądania stron, na których nie chcesz, aby Twoje dane były gromadzone lub śledzone.

Korzyści korzystania z trybu incognito na smartfonach

Tryb incognito oferuje wiele korzyści użytkownikom smartfonów. Oto kilka z nich:

 • prywatność: korzystając z trybu incognito, możesz przeglądać internet bez obawy o to, że Twoje dane będą zapisane na urządzeniu. To idealne rozwiązanie, jeśli chcesz zachować prywatność i nie chcesz, aby inni mieli dostęp do Twojej historii przeglądania;
 • bezpieczeństwo: tryb incognito zapewnia dodatkową warstwę ochrony przed złośliwym oprogramowaniem i atakami hakerskimi. Ponieważ żadne dane nie są zapisywane na urządzeniu, istnieje mniejsze ryzyko, że zostaniesz zhakowany lub zainfekowany szkodliwym oprogramowaniem;
 • testowanie stron internetowych: tryb incognito jest również przydatny dla deweloperów i testerów stron internetowych. Pozwala im przetestować strony bez wpływu na dane przeglądarki, co może wprowadzić błędy w wynikach testów.

Obawy dotyczące prywatności i ograniczenia trybu incognito na smartfonach

Chociaż tryb incognito oferuje pewną ochronę prywatności, istnieją pewne obawy związane z jego skutecznością. Oto kilka ograniczeń trybu incognito na smartfonach:

 • ISP i witryny: pomimo korzystania z trybu incognito, Twój dostawca usług internetowych (ISP) i odwiedzane witryny nadal mogą mieć dostęp do Twoich danych. ISP nadal może monitorować Twoją aktywność online, a niektóre witryny mogą odczytywać i zapisywać Twoje dane, niezależnie od trybu incognito;
 • aplikacje: tryb incognito działa tylko w ramach przeglądarki internetowej. Nie dotyczy to innych aplikacji na Twoim smartfonie, takich jak media społecznościowe czy aplikacje bankowe. Wciąż musisz zachować ostrożność podczas korzystania z nich, aby chronić swoje dane;
 • osoby trzecie: chociaż tryb incognito zapewnia pewną prywatność, nie chroni przed śledzeniem osób trzecich, takich jak reklamodawcy. Reklamy nadal mogą być dostosowywane do Twojego zachowania online, nawet podczas korzystania z trybu incognito.

Jak włączyć tryb incognito na różnych systemach operacyjnych smartfonów

Włączenie trybu incognito zależy od używanego systemu operacyjnego na smartfonie. Oto krótkie instrukcje dotyczące włączania trybu incognito na różnych systemach operacyjnych:

Android:

 • otwórz przeglądarkę internetową na swoim smartfonie,
 • kliknij ikonę menu w prawym górnym rogu ekranu,
 • wybierz opcję „Nowa karta incognito” lub „Tryb incognito”.

iOS:

 • otwórz przeglądarkę Safari na swoim iPhonie,
 • kliknij ikonę „Zakładki” w dolnym menu przeglądarki,
 • wybierz opcję „Prywatne” lub „Tryb prywatny”.

Korzystanie z trybu incognito do bezpiecznej przeglądania na smartfonach

Tryb incognito jest nie tylko narzędziem do zachowania prywatności, ale także do bezpiecznego przeglądania internetu na smartfonach. Oto kilka wskazówek, jak wykorzystać tryb incognito do bezpiecznej przeglądania:

 • unikaj wprowadzania poufnych informacji: chociaż tryb incognito chroni przed zapisywaniem danych na urządzeniu, nadal należy zachować ostrożność i unikać wprowadzania haseł lub danych karty kredytowej;
 • zachowaj ostrożność podczas pobierania plików: tryb incognito nie chroni przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem;
 • nie polegaj wyłącznie na trybie incognito: tryb incognito to narzędzie do zachowania prywatności, ale nie zapewnia całkowitego bezpieczeństwa. Nadal warto korzystać z innych narzędzi, takich jak oprogramowanie antywirusowe i blokowanie reklam, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo online.

Artykuł zewnętrzny.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę