Teraz Czytasz
Ile kosztuje tatuaż?

Ile kosztuje tatuaż?

Tatuaże dzisiaj spotykamy na każdym kroku. Przestały się kojarzyć z kryminałem. Coraz częściej jest on również akceptowany u osób w niektórych zawodach i możemy go spotkać w gabinetach lekarskich czy w salonach kosmetycznych. Decydują się na niego ludzie młodzi, ale także starsi. Stały się one tak popularne, że wzrosła również liczba zapytań o ich cenę. Zadajemy sobie więc pytanie ile kosztuje tatuaż?

Co decyduje o cenie tatuażu?

Nie jest łatwo wycenić dany tatuaż, ponieważ odbywa się ona zazwyczaj podczas rozmowy z klientem. Nie warto kopiować projektów, które już ktoś posiada. Bardzo często autorskie projekty danego artysty możemy otrzymać w atrakcyjnej cenie. Jeśli spodobał Wam się tatuaż w sieci przedstaw go tatuatorowi i on na jego podstawie zaprojektuje coś zbliżonego, podobnego ale nie identycznego. Tatuaż mamy na całe życie, warto mieć wzór, którego nikt inny nie posiada.

Niewątpliwym czynnikiem na wycenę tatuażu jest oczywiście prestiż artysty. Renomy nie zdobywa się z dnia na dzień, natomiast ciężką pracą i latami już tak. Udoskonalając cały czas swój styl i technikę. Ceny jednodniowej sesji kosztują średnio nawet od 1300 do 3000 złotych. Nie możemy tutaj liczyć o zapisy z dnia na dzień, ponieważ jest to nie realne. Bardzo często do takich salonów czeka się miesiącami. Jeśli zależy Ci na czasie możesz oczywiście skorzystać z młodszych artystów, którzy pracują pod okiem tych starszych. U nich zapłacisz znacznie mniej.

Ile kosztuje mały tatuaż?

Jeśli mówimy o małym tatuażu, czarnym tuszem, który nie pochłonie zbyt dużo czasu pracy tatuatora, możemy się liczyć z kosztami rzędu 100-300 zł. W zależności od stopnia skomplikowania. Idealnie na mały tatuaż nadają się nadgarstki.

Ile kosztuje duży tatuaż?

Mówiąc duży tatuaż, mam na myśli zrobienie tzw. rękawa – cała ręka pokryta tuszem. Tutaj też dużo zależy od tego ile tatuator poświęci na to czasu, a także jaki będzie poziom skomplikowania. Jeśli chodzi o duże tatuaże bardzo często nie wykonuję się tego podczas jednego pobytu w studio tatuażu. Ilość sesji zależna jest od tatuatora, ale także od samej osoby tatuowanej, ponieważ ból w zależności od miejsca gdzie robimy sobie tatuaż jest silny. Istnieje możliwość podzielenia sobie całego wzoru na tzw. sesje. Załóżmy że na taki tatuaż poświecimy od 4-6 sesji po 8 godzin lub mniej. Koszt takiego tatuażu mieści się od 4000-6000 zł

Od czego zależy cena tatuażu?

Jak już sobie powiedzieliśmy na cenę tatuażu składa się wiele czynników i bardzo trudno jest go jednoznacznie wycenić. Najlepiej po prostu udać się do salonu w którym chcemy zrobić sobie tatuaż i porozmawiać z artystą, który to będzie realizował. Wyodrębniamy jednak kilka czynników, które mogą pomóc w cenie tatuażu:

  • prestiż studia lub tatuatora
  • kolor tuszu
  • stopień skomplikowania tatuażu
  • wielkość
  • czas poświęcony przez tatuatora

Wybierając miejsce w którym będziemy chcieli wykonać tatuaż warto poczytać opinie w internecie, a także wybrać studio, które cieszy się dobrą renomą.

Więcej na stronie: https://www.podepnij.pl/styl-zycia/ile-kosztuje-tatuaz

View Comment (1)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę