Teraz Czytasz
H&M i M.I.A. wspólnie na Światowy Tydzień Recyklingu 2016

H&M i M.I.A. wspólnie na Światowy Tydzień Recyklingu 2016

Światowy Tydzień Recyklingu

Londyńska artystka M.I.A. jest twarzą Światowego Tygodnia Recyklingu – inicjatywy stworzonej przez odzieżową markę H&M. Piosenkarka zachęca klientów sieci aby nie wyrzucali starych ubrań a poddawali je recyklingowi. M.I.A. a jest bardzo charakterystyczną i charyzmatyczną osobą, znaną ze swojej wrażliwości i działań na rzecz środowiska naturalnego.

Kampania potrwa od 18 do 24 kwietnia a w trakcie jej trwania H&M ma nadzieję zebrać 1000 ton niechcianej lub zużytej odzieży od klientów na całym świecie w ponad 3600 sklepach.

Marka chciałaby aby moda zatoczyła koło. Z recyklingu niechcianych ubrań, będzie można pozyskać włókna do stworzenia nowych. Na świecie produkuje się za dużo ciuchów. Wyprodukowanie jednej bluzki kosztuje niemało. Transport materiałów do fabryki, ich produkcja i transport do sklepów, są bardzo obciążające dla środowiska. Przerobienie starych ciuchów na nowe, przyniesie bardzo pozytywne skutki całej przyrodzie.

Światowy Tydzień Recyklingu

Akcja ta została zainicjowana przez H&M w 2013 roku. Specjalnie na potrzeby tej edycji M.I.A. napisała piosenkę „Rewear It”. Choreograf Aaron Sillis podjął się interpretacji tego utworu i stworzenia kroków i ruchów tanecznych specjalnie do teledysku promującego kampanię.

Efektem tej współpracy jest video, w którym M.I.A. tańczy w towarzystwie wpływowych i inspirujących ludzi z całego świata, wywodzących się ze świata artystycznego. Taniec ma być manifestem i podkreślić znaczenie recyklingu.

Recykling jest jednym z założeń minimalizmu. Zamiast kupować tony takich ciuchów, które nie są najlepsze gatunkowo, lepiej zainwestować w droższe i lepsze ubrania, które nie zniszczą się po kilku razach. Warto także zmniejszyć częstotliwość prania takich ubrań, dzięki temu będą dłużej wyglądały jak nowe.

Ubraniowy recykling można zacząć od mądrzejszych zakupów i świadomego kupowania. Zobaczcie najnowsze top 10 najczęściej wybieranych botków na Allegro.

Pełna wersja video przygotowanego na Światowy Tydzień Recyklingu zostanie opublikowana 11 kwietnia.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę