Teraz Czytasz
Galanteria skórzana na sezon wiosna/lato. Dodatki, które nigdy nie wyjdą z mody?

Galanteria skórzana na sezon wiosna/lato. Dodatki, które nigdy nie wyjdą z mody?

Sezon wosenno-letni rozpoczął się już w pełni. Czas więc pomyśleć nie tylko o zmianie garderoby, ale także o dopasowaniu do niej modnych, eleganckich, galanteryjnych dodatków. Warto zatem znać najnowsze trendy w tym temacie, umieć rozpoznać skórę naturalną od sztucznej oraz wiedzieć jak o nią prawidłowo zadbać.

Modne rodzaje naturalnych skór galanteryjnych

Pomimo, iż kilka lat temu nastała moda na galanterię eco, to jednak prawdziwe skóry nadal mają wielu zwolenników. Cenią oni sobie ich wysoką jakość, staranne wykonanie, trwałość oraz wygodę noszenia. Wśród naturalnych skór garbarskich wyróżnia się:

Skórę licową – wykorzystywaną do wyrobu torebek, nerek, portfeli, pasków, etui czy pokrowców.  Charakteryzuje się tym, że jej zewnętrzna strona jest gładka.

Zamsz – często nazywany jest przez kaletników skórą szorstką. Dodatkowo jest miękki w dotyku.  Najczęściej wyprawiany jest z owiec i kóz, ale można pozyskać go też z saren, łosi czy choćby jeleni. Robi się z niego najczęściej kurtki, obuwie  lub rękawiczki.

Nubuk – wiele osób myli go z zamszem dlatego, że jest bardzo miękki. Jest to jednak skóra bydlęca, wieprzowa lub cielęca. Najczęściej wykorzystywana do produkcji butów.

Skórę z gadów – polska galanteria skórzana pozyskiwana z gadów jest jedną z najdroższych i  najbardziej pożądanych, ze względu na swoją ekskluzywność i trwałość. Największym powodzeniem cieszą się torebki i paski ze skóry węża lub krokodyla.

Wysokiej jakości skórzane wybory oferuje między innymi polski producent galanterii skórzanej, którego pełna oferta dostępna jest na stronie https://skorzany.com.

torba skórzana

Jak rozpoznać skórę prawdziwą od sztucznej?

Obecnie polska galanteria skórzana jest tak zróżnicowana, że bardzo trudno rozpoznać  prawdziwą skórę od tej eco. Wprawne oko jednak w mig sobie z tym poradzi. Są bowiem sposoby na to, aby szybko dokonać prawidłowej oceny naturalności kupowanej galanterii. O to one:

  • Zapach – węch to jeden z najbardziej czułych zmysłów, dlatego to z niego powinno się najpierw skorzystać. Naturalna skóra posiada swój własny zapach, jej sztuczne odmiany zazwyczaj są bezwonne lub czuć od nich woń lakieru, farby czy też innych sztucznych chemikaliów.
  • Dotyk – w dotyku skóra naturalna jest zawsze miękka, poza tym jej wewnętrzna strona posiada meszek lub jak kto woli włoski, strukturą przypominające zamsz.
  • Wzrok – przypatrując się wewnętrznej stronie prawdziwej skóry można zauważyć jej matowość, ponadto jej zewnętrzna kompozycja jest nieregularna.
  • Reakcja na wodę- Naturalne skóry pochłaniają wodę i wilgoć.

Prawidłowa pielęgnacja akcesoriów galanteryjnych

Chcąc, aby akcesoria galanteryjne służyły wiele lat w niezmienionej swej postaci należy odpowiednio o nie zadbać. Poniżej podano kilka najważniejszych zasad od polskiego producenta galanterii skórzanej, dotyczących prawidłowej pielęgnacji naturalnej skóry:

  • Galanterii tej nie należy czyścić wodą tylko odpowiednimi preparatami przeznaczonymi do danego rodzaju skóry.
  • Skóry licowe, po usunięciu brudu, należy dodatkowo zabezpieczyć specjalnymi woskami natłuszczającymi.
  • Podczas czyszczenia zamszu zalecane jest korzystanie z dedykowanych do niego szczotek.
  • Skór naturalnych nie powinno poddawać się suszeniu w wysokich temperaturach.

Skórzana galanteria w sezonie wiosenno-letnim

Skórzane dodatki uzupełniają szyk wszelkich stylizacji, zarówno tych kobiecych, jak i męskich. Nadają  im klasy, elegancji oraz wyjątkowości. U obu płci wybierane akcesoria znacznie się jednak różnią. Wśród polskiej galanterii skórzanej od wielu lat dominują paski, torebki oraz portfele, i to one właśnie najczęściej wybierane są przez klientów. Kobiety w szczególności poszukują akcesoriów wykonanych z gadziej skóry, te bowiem nigdy nie wychodzą z mody, dzięki czemu są wielosezonowe.

portfel skórzany

Skórzane portfele, torebki i tak zwane nerki charakteryzują się nie tylko elegancją, ale przede wszystkim trwałością. Wiadomo, iż są to dodatki najczęściej wybierane przez kobiety, dlatego muszą być niezawodne. W odróżnieniu od tych ekologicznych, akcesoria wykonane ze skór naturalnych nie pękają, nie wycierają się i szybko nie blakną. Przy odpowiedniej pielęgnacji, nawet po kilku latach nie tracą swej niezawodności. Również skórzane paski mogą poszczycić się swoją wytrzymałością. Dzięki temu, że są miękkie nie widać na nich zagięć, jak również nie rozwarstwiają się, w odróżnieniu od ich sztucznych zamienników.

Niezawodność skór naturalnych docenili także producenci akcesoriów sprzętu elektronicznego. Wykorzystują je bowiem do wytwarzania modnych etui na telefony, pokrowców na tablety, jak również toreb do laptopów. Chcąc wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów oferują je w ich naturalnej odsłonie, farbują na modne kolory lub malują na nich wzory specjalnymi barwnikami. Dzięki temu każdy, niezależnie od płci i wieku może wybrać coś dla siebie.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę