Teraz Czytasz
Filc w modzie – hit czy kit?

Filc w modzie – hit czy kit?

Moda stale ewoluuje i wytycza nowe trendy. Jednak cyklicznie można zauważać powroty do tradycyjnych wzorów, krojów i materiałów. Przykładem na to jest wzrost popularności filcu. Torebki z filcu zdobywają coraz więcej wielbicielek. Co może przyciągać je do tego materiału? Czy noszenie wyrobów z filcu jest modne, czy passe?

Krótko o filcu

Filc jest materiałem wytwarzanym od zarania dziejów i co parę sezonów odżywa na nowo w świecie mody oraz dekoracji wnętrz. Jest na tyle uniwersalnym i łatwym w obróbce tworzywem, że trudno znaleźć przedmiot, którego nie dałoby rady z niego zrobić. Oprócz tego wpisuje się w nurt zero waste i eko, ponieważ jego włókna pochodzą ze zużytych butelek PET. A więc tym samym twórcy dzieł z filcu, przyczyniają się do wykorzystania surowców, które w innym wypadku zalegałyby na śmietnisku.

Torebki z filcu i inne dodatki – hit czy kit?

Niejednej osobie filc w modzie i designie może kojarzyć się wyłącznie z walonkami oraz dekoracjami robionymi przez dzieci na zajęciach plastycznych. Mimo to np. torebki z filcu cieszą się coraz większą renomą, a popyt na nie nie maleje. Skąd ten szał na modne dodatki z filcu?

Bycie eko jest w modzie!

Pierwszy powód, o którym już wcześniej wspomniano to ekologiczność. Ze względu na pochodzenie z recyklingu, torebki z filcu stają się elementem rozpoznawczym fanek idei zero waste. Co więcej, są one bardzo trwałe oraz proste w utrzymaniu czystości, dlatego mogą służyć swoim właścicielkom przez wiele lat. Do codziennej pielęgnacji wystarczy golarka do ubrań i preparat do zamszu, dzięki któremu materiał stanie się wodoodporny.

Do wyboru, do koloru

Wyroby filcowe nie są ograniczone ani w zakresie kształtów, jak i wzorów i kolorów. Można dowolnie wybierać w ofercie poszczególnych sklepów sprzedających produkty z filcu. Do modnych i chętnie kupowanych dodatków należą nie tylko torebki z filcu, ale także broszki. Oba produkty wycinane są za pomocą lasera, dzięki czemu mogą przyjmować różny wygląd, dopasowany do wymogów swojej właścicielki. Często możliwe jest kupowanie nie tylko gotowych modeli, ale również składanie spersonalizowanych zamówień.

Akcesoria na każdą okazję

Filc można bardzo łatwo dopasować do różnego rodzaju stylizacji. Będzie współgrał zarówno z luźnym, sportowym ubiorem, jak i elegancką, wieczorową kreacją. W zależności od wybranego modelu torebki, można zabrać ją na zakupy, przyjęcie, bądź spacer po parku. Do najpopularniejszych opcji należą torebka ala koszyk, kopertówka, oraz różnej pojemności torebki z filcu w kształcie okręgu i półokręgu, a także tradycyjnych czworokątów. Bez problemu można znaleźć również opcje dla najmłodszych miłośniczek mody. Z pewnością spodobają im się torebki przypominające różne zwierzęta – misie, lisy, czy sowy.

Tak więc zadając sobie pytanie, czy filc jest hitem lub klapą, można z pewnością stwierdzić, że posiada liczne zalety tłumaczące jego popularność. Moda powinna pozwalać na swobodne wyrażanie swojej osobowości i stylu, dlatego każdy indywidualnie musi zdecydować, co jego zdaniem jest warte noszenia.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę