Teraz Czytasz
Farby z apteki – dlaczego warto je wybierać?

Farby z apteki – dlaczego warto je wybierać?

Coraz więcej osób decyduje się na farbowanie włosów w domu. Jest to nie tylko sposób na oszczędności, ale także odpowiedź na potrzeby wywołane pandemią. Domowa koloryzacja włosów może być skuteczna, bezpieczna i efektywna – o ile wykonujemy ją przy użyciu farb wysokiej jakości. Zdecydowanie najbezpieczniejszym i najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest zakup farby w aptece. W poniższym artykule przedstawimy wam kilka powodów, które przemawiają za tym rozwiązaniem.

Domowa koloryzacja włosów może być skuteczna, bezpieczna i efektywna – o ile wykonujemy ją przy użyciu farb wysokiej jakości. Zdecydowanie najbezpieczniejszym i najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest zakup farby w aptece. W poniższym artykule przedstawimy wam kilka powodów, które przemawiają za tym rozwiązaniem.

Farby do włosów z apteki – bezpieczniejszy skład

Farby drogeryjne, czyli te najbardziej popularne bardzo często zawierają prawdziwą bombę składników chemicznych, które w dłuższej perspektywie mogą uszkadzać włosy i mieszki włosowe. To właśnie dlatego częsta koloryzacją tradycyjnymi farbami często skutkuje suchością i osłabieniem włosów, a niekiedy także ich wzmożonym wypadaniem. Farby z apteki zazwyczaj są oparte o roślinne komponenty i nie zawierają takich składników jak rezorcyna, silikony czy SLS. Warto przy tym pamiętać, że samo zapewnienie producenta o braku amoniaku nie gwarantuje bezpieczeństwa produktów. Amoniak jest jedynie jedną z licznych składników chemicznych, które mogą potencjalne szkodzić włosom i skórze głowy.

Farbowanie dostępne dla alergików

Farby z apteki często mają skład dopasowany również do osób ze skłonnością do alergii skórnych albo o wrażliwej skórze głowy. Dzięki temu osoby, które do tej pory rezygnowały z koloryzacji z obawy przed podrażnieniem i uczuleniem, mogą cieszyć się efektami farbowania. Przykładem takich farb są produkty Color&Soin, których skład został opracowany specjalnie z myślą o osobach z delikatnym skalpem i skłonnością do alergii. Ich zaletą, oprócz bezpieczniejszego składu, jest także bogata paleta kolorów oraz łatwość aplikacji – z farbowaniem w domu radzą sobie nawet osoby niedoświadczone w koloryzacji. Farby można kupić w aptekach stacjonarnych i internetowych.

Farby z apteki to sposób na bezpieczniejszą i bardziej zgodną z naturą koloryzację. Na szczęście coraz częściej kojarzą się także z pięknymi efektami, które przecież są nadrzędnym celem farbowania.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę