Teraz Czytasz
Ekonomiczne ogrzewanie wody basenowej? Poznaj pompy ciepła

Ekonomiczne ogrzewanie wody basenowej? Poznaj pompy ciepła

Ogrzewanie wody w basenie to jeden z największych wydatków związanych z jego użytkowaniem i konserwacją. Dlatego wiele osób szuka alternatywnych metod, które będą tańsze, a przy tym nie stracą na jakości i wydajności. Jednym z takich rozwiązań jest ogrzewanie wody basenowej pompą ciepła. Dlaczego warto zdecydować się na ten sposób?

Ogrzewanie wody basenowej pompą ciepła – jak to działa?

Pompy ciepła to jeden z najczęstszych (obok paneli fotowoltaicznych) wyborów ekonomicznych źródeł energii. Jej zadaniem jest. wytwarzanie ciepła w oparciu o przede wszystkim energię otoczenia – zwykle z powietrza atmosferycznego. Jedynie niewielka część energii (15-25%) jest pobierana z sieci elektrycznej dla zasilania sprężarki pompy ciepła. Wykorzystanie basenowej pompy ciepła jest często rozważaną opcją w przypadku np. przydomowych basenów ogrodowych, stelażowych, itp. Do wyboru są dwa rodzaje pomp: ze sprężarką inwerterową oraz ON/OFF.

Pompa ciepła do basenu: sprężarka inwerterowa czy ON/OFF?

Sprężarka ON/OFF pracuje ze stałą mocą. W przypadku, gdy temperatura wody w basenie spadnie poniżej ustawionej temperatury, sprężarka włącza się, a następnie wyłącza, gdy pożądana temperatura zostanie osiągnięta.

W przypadku basenowych pomp ciepła inwerterowych, sprężarka ma modulowany system grzania. Dzięki temu dopasowuje moc grzania do aktualnego zapotrzebowania. Dodatkową zaletą inwerterowych pomp ciepła jest możliwość obniżania głośności pracy. Basenowe pompy ciepła należą do cichych w pracy. Jeżeli jednak wymagania są w tym zakresie bardzo rygorystyczne, to pompa inwerterowa potrafi je spełnić.

Zalety posiadania pompy basenowej

Pompy ciepła basenowe od firmy Hewalex są doceniane i lubiane z kilku powodów. Po pierwsze – zapewniają niskie koszty ogrzewania wody basenowej. Po drugie – są łatwe w obsłudze, a także w montażu: można je podłączyć bezpośrednio do wody. Oprócz tego cechuje je wysoka wydajność, a także długa żywotność: nie tylko sprężarki, ale także elementów obudowy. Po sezonie pompę łatwo zdemontujesz i przechowasz w odpowiednim miejscu, aż do kolejnego sezonu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę