Teraz Czytasz
Dzbanki filtrujące – jak działają i czy warto ich używać?

Dzbanki filtrujące – jak działają i czy warto ich używać?

Dzbanki filtrujące zmiękczają wodę i zwiększają jej czystość. Jak działają takie naczynia i czy warto je stosować? Przekonaj się!

Dzbanki filtrujące: czy są zdrowe?

Każdy dzbanek do filtrowania wody ma za zadanie oczyścić wodę z niektórych substancji chemicznych i fizycznych zanieczyszczeń. Oczyszczanie odbywa się w specjalnym filtrze, który działa w oparciu o procesy fizyczne i chemiczne.

Dzbanek filtrujący usuwa z wody:

    • zanieczyszczenia mechaniczne,
    • ołów,
    • chlor,
    • niewielkie ilości azotanów i azotynów.
  • niektóre mikroorganizmy, w tym bakterie.
  • niewielkie ilości żelaza oraz amoniaku.

Dodatkowo dzbankowy filtr do wody może być wyposażony w specjalne systemy podnoszące odczyn pH wody lub wzbogacające ją o dodatkowe pierwiastki. Wszystko to sprawia, że przefiltrowana woda jest zdrowsza, a nawet może poprawiać stan organizmu.

Dzbanek filtrujący: jaki wybrać?

Jaki dzbanek filtrujący wybrać? Na rynku jest tak wiele modeli, że łatwo się pogubić. Producenci nie ułatwiają tego wyboru, cały czas zaskakując nowymi funkcjami i kształtami naczyń do filtracji. Na szczęście istnieje kilka cech, które są uniwersalne i warto je brać pod uwagę bez względu na indywidualne potrzeby.

Jedną z ważniejszych cech jest materiał wykonania. Dzbanek filtrujący do wody wykonany z plastiku jest trwały, odporny na uszkodzenia i stosunkowo tani. Niestety ma on również wady. Jedną z nich jest zachodzenie kamieniem, przez co smak wody ulega zmianie. Wybierając modele z plastiku, trzeba również zwrócić uwagę na jakość materiału. Nie może w nim być żadnych szkodliwych substancji. Pod tym względem lepszym wyborem jest dzbanek filtrujący szklany. Takie naczynie jest proste w utrzymaniu w czystości i bezpieczne, jednak mało trwałe i dość drogie.

Dzbanek filtrujący - napełnianie wodą

Dzbanki filtrujące: ranking

Czy wszystkie dzbanki filtrujące są równie dobre? W teorii spełniają tę samą funkcję, jednak poszczególni producenci cały czas próbują czymś zaskoczyć klientów. Jakie są najlepsze dzbanki filtrujące? Czy popularny dzbanek Brita jest dużo lepszy niż tani dzbanek Dafi?

Dzbanek filtrujący Brita

Firma Brita oferuje wysokiej jakości dzbanki i dwa rodzaje filtrów do wyboru. Maxtra+ posiada system potrójnej filtracji, dzięki czemu jednocześnie filtruje wodę i zmiękcza ją. Drugi z filtrów Brita Hard Water Expert jest niezawodny w zmiękczaniu wody. W ofercie są również wkłady wzbogacające o magnez i inne minerały.

Producent w szczególności poleca szklany dzbanek filtrujący Brita, który cechuje się przepięknym designem.

Dzbanek filtrujący Dafi

Filtr do wody Dafi działa na podstawie węgla, który usuwa zanieczyszczenia mechaniczne i chemiczne. Jest to wysokiej jakości filtr, jednak mniej skuteczny niż jego podwójne i potrójne odpowiedniki. W ofercie producenta są również filtry wzbogacające wodę, zmiękczające ją oraz obniżające pH. Zaletą dzbanków Dafi jest ich niska cena.

Dzbanek filtrujący Aquaphor

Dzbanki Aquaphor są wyposażone w filtry węglowe oraz takie wykorzystujące AQUALEN. Materiał ten potrafi naprawdę wiele, w tym absorbować z wody metale ciężkie, czy izotopy promieniotwórcze. Dzięki ich zastosowaniu woda jest przefiltrowana dużo lepiej, niż w dzbankach pozostałych producentów. W ofercie producenta są również filtry wzbogacane o magnez.

 

Artykuł dostarczony przez firmę agdmaster.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę