Teraz Czytasz
Domowe stylizacje

Domowe stylizacje

W domu lubimy czuć się wygodnie. Także pandemia spowodowała, że postawiliśmy na stylizacje, które nie ograniczają swobody ruchów, a często także pozwalają przedłużyć poranek bez nerwowego zerkania na zegarek. Do łask wróciły w wielkim stylu peniuary, poranniki, szlafroki czy podomki damskie, które sprawiają, że domowe stylizacje są nie tylko przyjemne w dotyku, ale również eleganckie i bardzo kobiece. W sklepach znaleźć można bardzo różnorodne opcje i bez problemu można dopasować najlepsze rozwiązanie do aktualnych potrzeb, gustu czy też pory roku. Warto pamiętać o tym, że podomki i szlafroki są również niezastąpione w sanatoriach czy w szpitalach, gdzie szczególnie trzeba zadbać o poczucie intymności.

Bawełna czy satyna?

Od lat z mody nie wychodzą szlafroki bawełniane. Wygodne, przyjemne w dotyku wyróżniają się także bardzo różnorodnymi wykończeniami i fasonami. W wielu wariantach są eleganckie, bardzo kobiece, dopasowane do sylwetki. Sama bawełna jest naturalna, więc zapewnia ciału oddychalność i komfort termiczny zarówno zimą, jak i latem. W modzie jest zarówno klasyczna podomka, jak i inspirowane orientem kimono czy też peniuar z koronkami, więc bez problemu można dopasować konkretne rozwiązanie do preferencji. Elementem charakterystycznym niezmiennie jest pasek, który nie tylko podkreśla talię, ale również sprawia, że materiał się nie rozchyla i wszystko jest na swoim miejscu. Panie lubiące zmysłowe stylizacje chętnie wybierają podomki z satyny. To świetna opcja na lato, a także na wyjątkowe okazje. Sama tkanina jest chłodna w dotyku, a jej subtelny połysk oraz niezwykła gładkość sprawiają, że pobudza zmysły i dodaje stylizacji powabu.

Klasyka czy nonszalancja

W trendach są zarówno miękkie ciepłe szlafroki z frotte, jak i długie lub krótkie propozycje z wiskozy. Poza tym pojawiają się również okresowe mody, które sprawiają, że sama podomka urasta do pełnoprawnej garderoby i można ją nosić na co dzień lub na wyjątkowe okazje – dłuższe poranki czy też wieczory przy dobrym filmie i lampce wina. W tym drugim wypadku świetnie się sprawdzać będzie elegancki, kobiecy. Doskonały na specjalne okazje będzie na przykład peniuar z koronki. I choć nie ma on raczej funkcji użytkowych, to fantastycznie uzupełnia zmysłową bieliznę nocną.

Podomka ma zdecydowanie domowy charakter. I to właśnie nasze przyzwyczajenia oraz sposób spędzania czasu wolnego powinny być najlepszą motywacją, by wybrać taki a nie inny model. To strój awaryjny, idealny przy zabiegach kosmetycznych, po kąpieli, po wyjściu z łóżka. Dla wielu osób jest także doskonałym sposobem na to, by dzień zacząć wolniej i spokojniej przy małej czarnej.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę