Teraz Czytasz
Czym zajmuje się dom produkcyjny?

Czym zajmuje się dom produkcyjny?

Współczesna produkcja filmowa znacznie różni się od tego, co kojarzy się z legendą Hollywood. Oczywiście praca kamery pozostaje najważniejszą częścią procesu powstawania filmu, ale w projekcie filmowym bierze udział o wiele większy zespół specjalistów niż wydaje się statystycznemu miłośnikowi kina.

Kulisy powstawania filmu

Rozwój technik cyfrowych i coraz większe wymagania odbiorców – zarówno w dziedzinie filmów fabularnych i dokumentalnych jak i produkcji prezentacji, reklam i innych krótszych form filmowych stawia przed producentem filmu prawdziwe wyzwanie. Dom produkcyjny to o wiele więcej niż scenarzysta, reżyser, kamerzysta i montażysta – to sprawnie działająca firma, w które zachodzi cały proces – od pomysłu i scenariusza az po zarejestrowanie gotowej całości na odpowiednich nośnikach. Perfekcyjnie przygotowany film to najmocniejszy i najbardziej skuteczny nośnik reklamy. Dlatego tak ważny jest wybór właściwego domu produkcyjnego.

Co powinien zaoferować profesjonalny dom produkcyjny ?

Film od A do Z – tak powinna wyglądać oferta domu produkcyjnego. Z fdrstudio.pl wyszło już wiele perfekcyjnie zrealizowanych projektów filmowych. Z ich usług korzystali twórcy filmów fabularnych, seriali, produkcji historycznych i popularnonaukowych, a także firmy wykorzystujące reklamy filmowe i teledyski. Współpraca z fdrstudio.pl zaczyna się od konsultacji przy tworzeniu scenariusza, a kończy na czynnościach postprodukcyjnych. W fdrstudio.pl współpracują ściśle scenarzyści, reżyserowie, kamerzyści, dźwiękowcy, specjaliści od montażu cyfrowego i inni. Tylko tak zespół jest w stanie sprostać najwyższym wymaganiom odbiorcy filmu.

Jakie są etapy powstawania filmu w domu produkcyjnym ?

Niezależnie od ego, czy jest to kilkuminutowy teledyski, kilkusekundowa reklama czy wielogodzinny serial proces produkcji filmy wygląda tak samo. Pierwszym etapem jest sam pomysł, który po konsultacji z domem produkcji musi przerodzić się w scenariusz. Potem następuje najbardziej kojarzone z filmem potocznie zwane „kręcenie” czyli praca z kamerą. Najważniejsza i pochłaniająca najwięcej czasu jest postprodukcja filmowa, czyli montaż nakręconych fragmentów i zsynchronizowanie ich z dźwiękiem – dialogami, muzyką i specjalnymi efektami. Do tego dochodzą animacje, napisy, często w kilku wersjach językowych. Końcową czynnością jest zapis ukończonego filmu na trwałym i bezpiecznym nośniku. Usługi świadczone przez dom produkcyjny nie należą do tanich. Jednak skuteczność reklamy czy sprzedaż filmu z pewnością to zamortyzuje.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę