Teraz Czytasz
Dieta sokowa – poznajcie jej zalety

Dieta sokowa – poznajcie jej zalety

Są różne rodzaje diet. I gdy większość z nas widzi koleją reklamę rzekomej diety „cud”, to od razu zapala nam się lampka, że pewnie będzie to niezbyt zdrowy styl odżywiania, który prowadzi tylko do niedoborów i problemów z żołądkiem, a kilogramy, które się zrzuciło wrócą jak bumerang, ze zdwojoną siłą. Ale zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku diety sokowej. Koniecznie poznajcie jej zalety i dowiedźcie się, dlaczego jej stosowanie jest tak zalecane.

Dieta sokowa – czym właściwie jest?

Dieta sokowa jest zdrowa i to fakt niezaprzeczalny, ale należy zdawać sobie sprawę, że nie można określić jej mianem typowego stylu odżywiania. Otóż taka dieta ma służyć czemuś innemu. Ma ona oczyszczać. Zatem i jej stosowanie jest krótkotrwałe. W tym przypadku w zależności od upodobań, ale też zapotrzebowania stosuje się określone cykle. Dieta sokowa może trwać jeden dzień czy dwa, a maksymalnie tydzień. Rzecz jasna na samym początku należy zdecydować się na taką w wersji jednodniowej. Nie należy jej także stosować częściej niż raz czy dwa w roku. Dieta sokowa ma oczyścić nasz organizm z toksyn, ale też usprawnić pracę jelit. Jednocześnie po jej zakończeniu człowiek zyska więcej energii, ale i poprawi się stan skóry. Można wręcz powiedzieć, że zalet jej stosowania jest naprawdę wiele. Ale pamiętajcie, że nie możecie jej stosować jako diety, która trwa przez miesiąc czy dwa, bo wtedy zwyczajnie może być niebezpieczna dla organizmu. Natomiast stosowanie diety przez 7 dni uznawane jest wręcz za zalecane, wszak sprawia iż w zdrowy sposób można stracić około 2 do 3 kilogramów. Musicie też wiedzieć, że dieta sokowa polega na piciu soków, ale nie tylko owocowych, lecz warzywno-owocowych, które są lekkostrawne, ale też dobrze przyswajalne, stąd nie trzeba obawiać się niedoborów.

Od czego zacząć dietę sokową?

Diety sokowej nie możecie zacząć ot, tak sobie, bez właściwego przygotowania, gdyż wtedy może dojść do pojawienia się niestrawności i biegunki. Przygotowania warto rozpocząć minimum siedem dni przed wprowadzeniem tylko soków. Na początek należy zrezygnować z jedzenia bardzo ciężkich posiłków. Zabronione nad tydzień przed wprowadzeniem diety sokowej jest jedzenie fast foodów, choć oczywiście najlepiej zrezygnować z jedzenia śmieciowego całkowicie. W kolejnych dniach warto zmniejszyć ilość spożywanego mleka krowiego. Można zastąpić je mlekiem roślinnym. W kolejnych dniach należy zacząć dzień od szklanki przegotowanej ciepłej wody z dodatkiem soku z cytryny oraz kurkumy. Dopiero po tygodniu można przejść już do diety typowo sokowej.

Dieta sokowa – ile razy należy pić soki?

Dieta sokowa to dieta płynna, zatem jak możecie się domyślić, Wasz metabolizm rzeczywiście na niej przyśpieszy. Mogą pojawić się luźne wypróżnienia, a także ich ilość może znacząco się zwiększyć. Dzień jak już wspominaliśmy należy rozpocząć od szklanki wody z sokiem z cytryny oraz kurkumą. Następnie należy w regularnych odstępach spożywać soki warzywno-owocowe. Najlepiej postawić na 6 czy 7 porcji takich soków w ciągu dnia. Oczywiście kluczem do sukcesu jest ich właściwe zbilansowanie. Najlepiej łączyć różnorodne warzywa i owoce. Dzięki temu soki zapewnią odpowiednią podaż wartości odżywczych. W żadnym wypadku nie można stawiać na różnorodność, bo może zakończyć się niedoborami i pogorszeniem samopoczucia. Jeżeli nie macie pomysłu na soki, bądź zwyczajnie nie chce się Wam ich przygotować, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić gotową dietę sokową. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest naprawdę wygodne.

Przeciwwskazania – czas je poznać?

Dieta sokowa, choć uznawana jest za bezpieczną, jednak nie może być stosowana przez wszystkich. Wiecie już, że maksymalny czas jej trwania nie może przekraczać 7 dni. Warto też przed jej wprowadzeniem zasięgnąć porady lekarza, który oceni stan waszego zdrowia. Taka dieta jest zabroniona dla osób starszych, ale i kobiet w ciąży, a także osób chorujących na cukrzycę, czy też choroby nerek. Podczas jej stosowania należy zmniejszyć wysiłek i prowadzić umiarkowany styl życia. Nie można w żadnym przypadku się przepracowywać.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę