Teraz Czytasz
Czym są maseczkomaty?

Czym są maseczkomaty?

Choroba COVID-19 wywoływana przez koronawirusa SARS-CoV-2 zagraża ludziom na całym świecie. Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusem, stosowane są różne środki ostrożności oraz akcesoria ochronne – jak maseczki, rękawiczki jednorazowe czy płyny antybakteryjne. Można je kupić w aptekach lub Internecie, ale także w coraz popularniejszych maseczkomatach.

Automaty z maseczkami na twarz

W związku z pandemią koronawirusa od 16 kwietnia w miejscach publicznych należy zakrywać usta oraz nos. Służy do tego maseczka ochronna – można ją kupić w aptekach, sklepach lub Internecie albo w specjalnych automatach, tzw. maseczkomatach.

Maseczkomaty – automaty do sprzedaży maseczek

Działają one jak tradycyjne automaty z napojami czy słodyczami – trzeba wybrać produkt i zapłacić za niego kartą. Maseczki sprzedawane w automatach składają się z 3 warstw i mają certyfikaty, które potwierdzają ich skuteczność i wysoką jakość. Pierwsze urządzenia stanęły w Krakowie i Warszawie – są w nich nie tylko maseczki, ale także rękawiczki jednorazowe nitrylowe oraz żele do dezynfekcji.

Możliwość zakupu akcesoriów ochronnych w maseczkomatach daje duży komfort – można je kupić bezgotówkowo o każdej porze dnia i nocy, szybko i wygodnie. Poza tym urządzenia można w krótkim czasie ustawić wszędzie tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

Jak jeszcze chronić się przed chorobami przenoszonymi drogą kropelkową?

Maseczka czy rękawiczki to akcesoria, które wspomagają ochronę przed koronawirusem SARS-CoV-2 oraz innymi chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Należy je zakładać po wyjściu z domu – między innymi na zakupach czy w przychodniach, aby zmniejszyć ryzyko kontaktu z nosicielami wirusa a także ograniczać ryzyko nieświadomego zarażania innych.

Podstawową ochrony jest częsta higiena rąk oraz staranna dezynfekcja przedmiotów i powierzchni – jak smartfon, klamki od drzwi, laptopy itp. Należy również unikać nawyku dotykania ust, oczu czy nosa, stronić od tłumów i zbiorowisk, ograniczyć korzystanie z komunikacji publicznej i wyjścia z domu.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę