Teraz Czytasz
Czy lekkie kremy BB i CC to dobra alternatywa dla podkładów?

Czy lekkie kremy BB i CC to dobra alternatywa dla podkładów?

Kremy BB i CC bez wątpienia stały się jedną z najpopularniejszych alternatyw tradycyjnych podkładów do twarzy. Nie każdy jednak wie, jakimi cechami wyróżniają się takie produkty tego typu i w jakich przypadkach warto zdecydować się na taki krem. Czym są kremy BB i CC? W jakich sytuacjach warto je stosować? Co warto o nich wiedzieć?

Wzrost popularności kremów BB i CC

Jeszcze kilka lat temu produkty te nie były znane w takim stopniu jak teraz. Bez wątpienia w ciągu ostatnich lat zyskały one na popularności i cieszą się uznaniem zarówno wśród posiadaczek cer problematycznych, jak i mniej wymagających. Można śmiało stwierdzić, iż kremy te są wielofunkcyjne i wielozadaniowe. Co oznaczają skróty BB i CC? Czy kremy te mogą zakryć doskonałości, mimo że ich głównym zadaniem jest pielęgnacja i wyrównanie kolorytu twarzy?

Charakterystyka kremów BB

Krem BB to nic innego niż krem Beauty Balm lub Blemish Balm. To rodzaj kremu upiększającego, którego kluczowym zadaniem jest pielęgnacja twarzy i delikatne zatuszowanie niedoskonałości. Chociaż został on wynaleziony w Niemczech, tak naprawdę to dzięki Koreankom zyskał on największą popularność. Słynące z nieskazitelnej urody Azjatki, to zwolenniczki lekkich formuł podkładów. Ponieważ produkty tego typu stały się niezwykle wielofunkcyjne, kremy BB i CC pokochały także Europejki, o czym świadczy wysoki poziom sprzedaży. Sprzedaż kremów tej kategorii wzrasta zwłaszcza w trakcie wiosny i lata, kiedy cieplejsze dni nie sprzyjają noszeniu ciężkich warstw podkładu.

Zalety stosowania kremów BB

Po nałożeniu podkładu BB, na twarzy widoczny jest efekt wypoczętej skóry. Nie tylko twarz jest pięknie rozświetlona, ale wyrównany zostaje także jej koloryt. Produkty te zalecane są zwłaszcza osobom, które borykają się z przebarwieniami. Kolejną korzyścią wynikającą ze stosowania kremów BB jest fakt, iż można je nakładać pod oczy. W przypadku tradycyjnych fluidów krok ten nie jest wskazany, gdyż ciężka formuła podkładu mogłaby doprowadzić do powstania zmarszczek. Posiadaczki worków pod oczami będą z pewnością zadowolone z efektu, jaki da im krem BB pod oczy oraz w przypadku, kiedy nałożony zostanie na całą twarz. Kremy BB to doskonały wariant dla młodych osób, które nie chcą lub nie mogą stosować jeszcze bardziej zaawansowanych produktów do makijażu.

Charakterystyka kremów CC

Rozwinięciem skrótu CC jest w tym przypadku wyrażenie Cream and Color. Chociaż kremy CC powstały na bazie kremów BB, ich zastosowanie jest nieco odmienne. Głównym czynnikiem odróżniającym krem BB od kremu CC jest fakt, iż ma on mocniejsze krycie, ponieważ zawarta została w nim większa ilość pigmentu. Stosując krem CC, można nie tylko wyrównać koloryt skóry, ale także zakryć nawet większe niedoskonałości. Kremy CC są niejednokrotnie w stanie poradzić sobie ze zmianami potrądzikowymi, które wraz z biegiem lat mogą stawać się głębsze i bardziej problematyczne. Krem CC, który można kupić na https://allegro.pl/kategoria/twarz-kremy-koloryzujace-255958?rodzaj=krem%20CC, przeznaczony jest zwłaszcza dla osób z cerą naczynkową i trądzikową.

Zalety stosowania kremów CC

Oprócz możliwości zakrycia niedoskonałości i wyrównania kolorytu twarzy, niekwestionowanym atutem stosowania kremów CC jest także fakt jego nawilżających właściwości. Można stosować go zarówno jako samodzielny podkład, jak i bazę pod inny, mocniejszy produkt. Efektem będzie rozpromieniona, nawilżona twarz, która wygląda na wypoczętą i zdrową.

Krem BB czy CC  —  Który wybrać?

Chociaż te produkty mają ze sobą wiele wspólnego, przeznaczone są do nieco innych typów cery. Czynnikiem łączącym te produkty jest nie tylko lżejsza od podkładu formuła, ale także możliwość nawilżenia twarzy. Kremy BB przeznaczone są jednak dla osób, które nie borykają się ze znacznymi problemami skórnymi. To wariant dedykowany dla osób, które chcą jedynie nawilżyć twarz i nadać jej równego, promiennego kolorytu. Warianty kremów CC to propozycja dedykowana osobom z cerą naczynkową, trądzikową lub zmianami potrądzikowymi. Obok kremów BB i CC popularnością cieszą się także kremy DD, czyli kremy Dynamic Do All. przeznaczone zwłaszcza dla cer dojrzałych. Ta odmiana kremu nie tylko nawilża, ale także rozświetla i działa przeciwzmarszczkowo.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę