Teraz Czytasz
Co jest potrzebne do dziergania na drutach?

Co jest potrzebne do dziergania na drutach?

Robienie na drutach potrafi przynosić sporo frajdy, a co najciekawsze – może być dobrym źródłem dodatkowego zarobku. Własnoręcznie wykonane elementy ubrań, ozdoby świąteczne, serwetki czy nawet biżuteria typu handmade cieszy się ogromną popularnością. Osoby początkujące lub zainteresowane dzierganiem często mają problem z doborem odpowiednich narzędzi, włókien i akcesoriów. Właśnie o tym opowiemy w dzisiejszym artykule.

Druty do dziergania – jakie będą najlepsze?

Doświadczeni knitterzy doskonale zdają sobie sprawę z różnorodności drutów dziewiarskich i ich odmiennych właściwości. Oprócz popularnych drutów metalowych, na rynku znajdziemy m.in. druty drewniane, bambusowe czy teflonowe. Wybór jest zatem dosyć spory, tym bardziej, że oprócz materiału wykonania druty te różnią się chociażby rozmiarem. Osoby początkujące powinny jednak wybrać klasyczne druty metalowe o niskiej elastyczności. Dlaczego mowa tutaj o elastyczności? Ponieważ parametr ten jest zmienny i zależy od konkretnego materiału, z którego wykonane są druty. Dla przykładu druty drewniane czy bambusowe będą bardziej wyginać się pod wpływem ciepła naszych dłoni.

Rodzaje włóczek do dziergania

Wybór włóczek jest jeszcze bardziej rozbudowany niż drutów. Tutaj w grę wchodzi wiele czynników, takich jak barwa włóczki, grubość, właściwości fizyczne i pochodzenie włókien (naturalne lub syntetyczne). Do naturalnych zaliczają się włóczki wełniane czy bawełnianie, a do syntetycznych np. włóczki akrylowe. Trzeba zwrócić uwagę, że jedne lepiej nadają się na ubrania zimowe, a inne bardziej na wystrój letni. W dodatku na właściwości włóczek powinny szczególną uwagę zwracać alergicy, ponieważ niektóre z włóczek mogą wywoływać reakcje alergiczne. Podczas dziergania przydają się także różne akcesoria, takie jak wypełniacze do maskotek, sznurki bawełniane, przeróżne metki handmade czy guziki.

Na koniec trzeba dodać, że nauka dziergania wymaga sporej cierpliwości i precyzji w działaniu. Z tego też powodu nie każdy będzie czuł się dobrze w tej roli. Często wykonanie prostego projektu, jak np. szalika, zajmuje dobre kilka lub kilkanaście godzin.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę