Teraz Czytasz
Ciekawe pomysły na meble ogrodowe

Ciekawe pomysły na meble ogrodowe

Odpoczynek w ogrodzie, wylegiwanie się na świeżym powietrzu z kubkiem kawy w ręce, spędzanie czasu ze znajomymi przy grillu – to jedne z najprzyjemniejszych czynności w sezonie letnim. Właśnie dlatego warto zdecydować się na zakup wygodnych i komfortowych mebli ogrodowych.

Jakie meble do ogrodu wybrać?

Decydując się na zakup mebli gotowych, czyli ze sklepu lub od stolarza, można wybierać spośród różnych rodzajów zarówno jeśli chodzi o materiał, jak i kolorystykę. Warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  • styl ogrodu – meble powinny być dopasowane do tego, jak prezentuje się cała przestrzeń, dzięki temu wszystkie elementy będą tworzyły spójną całość;
  • wielkość ogrodu – to bardzo ważna kwestia, którą należy dobrze przemyśleć. W końcu szerokość i długość mebli wpływa na komfort użytkowania;
  • zadaszenie – niektóre ogrody lub tarasy są zadaszone, można więc postawić tam meble wiklinowe lub stalowe. Do przestrzeni otwartej, bez dachu, najlepsze będą sprzęty z technorattanu, drewna lub aluminium.

Szczególne znaczenie ma także materiał, z jakiego zostały wykonane meble ogrodowe. W końcu chodzi o to, aby były one trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne, a przy tym wygodne i dopasowane do stylu ogrodu. Można uznać, że najbardziej klasyczne i uniwersalne są meble drewniane, które doskonale pasują do większości ogrodów. Każdy rodzaj drewna ma swój unikatowy kolor, a wykonane z tego materiału sprzęty pięknie się prezentują. Warto jednak pamiętać o tym, że meble drewniane są podatne na działanie czynników zewnętrznych, przez co może się w nich zbierać wilgoć. Innym rozwiązaniem jest zakup mebli ogrodowych z technorattanu i innych sztucznych materiałów, ponieważ takie modele są bardzo trwałe i zachowują świetny wygląd przez długie lata. Warto także wybrać specjalny zestaw wypoczynkowy, który składa się z dużej kanapy, dwóch foteli i eleganckiego stolika.

Meble z palet, czyli ciekawy pomysł do ogrodu

Bardzo popularne stało się samodzielne robienie różnych rzeczy do domu, czyli DIY (do it yourself). Jednym z ciekawszych pomysłów są meble ogrodowe z europalet. Dokładne wykonanie krok po kroku można znaleźć na stronie: https://www.grupatopex.com/weztonawarsztat/majsterkowicze/lawka-z-palet-jak-ja-wykonac-samodzielnie/.

Dla wielu osób samodzielne wykonanie i projekt mają ogromną wartość, w dodatku meble z europalet są dosyć tanie. Wystarczy zamówić palety i dodatki do nich, na przykład kółka, poduszki, szklany blat. Koszt wykończenia jednej kanapy to około 100–150 złotych, a więc jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż modele dostępne w sklepach. Meble z palet zrobią duże wrażenie na gościach i domownikach. Dodatkowo takie sprzęty można dopasować do własnych potrzeb oraz wielkości ogrodu. Pomysł ten świetnie sprawdzi się w domu, w którym przynajmniej jedna osoba lubi majsterkować i samodzielnie tworzyć.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę