Teraz Czytasz
Ciekawe funkcje lodówek w 2021 roku

Ciekawe funkcje lodówek w 2021 roku

Rozwój technologii dociera do różnych gałęzi przemysłu. Nowinki technologiczne doprowadziły do znacznego unowocześnienia sprzętów AGD, które są podstawowym elementem wyposażenia wielu gospodarstw domowych. Jednym z urządzeń, które jest obecne w każdym domu, jest lodówka. Jej głównym zadaniem jest chłodzenie produktów i przedłużanie ich świeżości, ale dzięki rozwojowi technologii, nowoczesne urządzenia posiadają funkcje, które jeszcze bardziej zwiększają jej możliwości. Jakie ciekawe i przydatne funkcje posiadają lodówki?

Nowoczesne funkcje lodówki – co warto o nich wiedzieć?

Obecnie, lodówki znacznie różnią się od tych, które były obecne na sklepowych półkach jeszcze kilka lat temu. Wyróżnia je nie tylko nowoczesny kształt i design, ale przede wszystkim funkcje, które ułatwiają przechowywanie produktów i znacznie wydłużają ich przydatność do użycia. Na jakie możliwości chłodziarek warto zwrócić uwagę?

1. System bezszronowy NO FROST

Stare systemy lodówek i ich funkcja chłodzenia prowadziły do częstego gromadzenia się lodu na ich powierzchniach, a także pojawiania się wilgoci, która prowadziła do szybkiego psucia produktów – zwłaszcza owoców i warzyw. Funkcja No Frost pozwala na bezpośrednie odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, co zapobiega zbieraniu się lodu, przez co konieczne jest częste rozmrażanie sprzętu. To popularna funkcja, którą obecnie posiada wiele lodówek, na przykład: https://www.mediaexpert.pl/agd/lodowki-i-zamrazarki/lodowki/bosch.

2. Komora świeżości

Wiele nowoczesnych urządzeń chłodzących posiada ciekawą funkcję, jaką jest komora świeżości. To miejsce lub pojemnik w lodówce, które charakteryzuje się inna temperaturą oraz poziomem wilgotności. To szczególnie przydatna funkcja dla osób, które przechowują owoce, warzywa oraz mięso i ryby w lodówce. Komora świeżości gwarantuje ich wydłużoną przydatność do spożycia. To funkcja, którą można znaleźć w lodówkach LG, dostępnych na stronie: https://www.mediaexpert.pl/agd/lodowki-i-zamrazarki/lodowki/lg.

3. Klasa energooszczędności

Lodówka jest urządzeniem, które nieustannie jest podłączone do zasilania. Warto skorzystać z innowacyjnych rozwiązań, których zadaniem jest maksymalne oszczędzanie energii. Nowoczesne lodówki są wyposażone w system chłodzenia, który umożliwia maksymalne ograniczenie zużywanej energii elektrycznej, co przekłada się na zmniejszone rachunku za prąd.

Dodatkowe funkcje nowoczesnych lodówek – jakie wybrać?

Oprócz ważnych funkcji, które bezpośrednio wpływają na jakość pracy lodówki, nowoczesne urządzenia posiadają dodatkowe udogodnienia, z których warto skorzystać.

  • oświetlenie ledowe – to najwyższej jakości światło, które dokładnie oświetla wnętrze lodówki. Warto poszukać urządzenia, które posiada wbudowane energooszczędne żarówki, co wpływa na zużycie prądu.
  • sygnał otwartych drzwi – podczas gotowania wiele osób zapomina o otwartych drzwiczkach lodówki. Wbudowany alarm pozwala na włączenie sygnału, który informuje o zbyt długim czasie ich otwarcia.
  • kostkarka do lodu – ciekawym gadżetem jest wbudowana kostkarka do lodu, która pozwala na produkcję kostek bezpośrednio z lodówki.

Zakup lodówki wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zobaczyć ranking lodówek, który ułatwi wybór. Nowoczesne funkcje urządzeń chłodzących zapewniają większą wydajność pracy lodówki, dzięki lepszemu przechowywaniu, zwłaszcza świeżych produktów. Ich wydłużona przydatność do spożycia pozwala na rzadsze robienie zakupów, a także zmniejszone marnowanie żywności.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę