Teraz Czytasz
Choinka na każdą kieszeń

Choinka na każdą kieszeń

Choinka to symbol świąt – wiele osób nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez choćby małego drzewka z bombkami i światełkami. Jak wybrać choinkę, gdy ograniczają Cię finanse lub metraż mieszkania? Nie trzeba pozbywać się choinki świątecznej również z powodu kwestii ekologicznych. Zobacz, jak wybrać choinkę na każdą kieszeń.

Sztuczne choinki świąteczne – jednorazowy wydatek na wiele sezonów

Lepsza choinka świeża czy sztuczna? Odpowiedź na to pytanie jest wbrew pozorom jednoznaczna. Zarówno choinki świeże, jak i sztuczne mają swoje plusy i minusy. Drzewka z nowoczesnych tworzyw sztucznych nie przypominają choinek z PCV z epoki peerelowskiej. Są znacznie bardziej estetyczne. Choinki świąteczne mogą być wykonane z materiałów nadających się do recyklingu i można korzystać z nich przez wiele świątecznych sezonów. To jednorazowy wydatek, który może się opłacać – w dłuższej perspektywie jest ekonomiczny. Gdy sztuczna choinka się znudzi, można ją sprzedać lub przekazać dalej. Wiele instytucji i fundacji przyjmuje używane drzewka świąteczne.

Choinki świeże – pachną lasem i można je zasadzić w ogródku

Wiele osób kupuje też drzewka świeże z bryłą korzeniową, by zasadzić wiosną w ogródku. Czy świeża choinka świąteczna się przyjmie? Trudno powiedzieć – wiele zależy od stanu korzeni. Najmniejsze żywe drzewka kosztują kilkadziesiąt złotych. Świeże choinki cięte po świętach czeka niestety zagłada. Aby nie marnować naturalnych zasobów, można zasilić nimi kompost. Należy oddać drzewka do utylizacji.

Budżetowe alternatywy dla choinki świątecznej

Nie masz miejsca nawet dla małej choinki świeżej lub sztucznej? Możesz kupić dekorację w jej kształcie, którą stawia się na stole. Jeśli ma wbudowane światło LED zyskujesz jednocześnie ekonomiczną lampkę nocną. Inna opcja to makramy w kształcie choinki, które idealnie pasują do wnętrz boho, a ich ceny zaczynają się już od kilku złotych.

Dostępne są też specjalne ramki oraz stelaże do zawieszenia na ścianie. Formują się w kształt bożonarodzeniowego drzewka i można dowolnie je ozdabiać – bombkami, światełkami, malowanymi orzechami, suszonymi jabłkami albo dekoracjami zrobionymi własnoręcznie przez dzieci. To budżetowy sposób na ozdobienie domu i wprowadzenie do niego magii świąt Bożego Narodzenia.

Artykuł partnera.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę