Teraz Czytasz
Botanic Therapy – zrównoważona pielęgnacja pełna naturalnych składników

Botanic Therapy – zrównoważona pielęgnacja pełna naturalnych składników

Ludzkość coraz dotkliwiej odczuwa skutki niezrównoważonej eksploatacji dóbr naturalnych i korzystania z produktów wątpliwej jakości. Zaczęliśmy tęsknić do natury – chętniej dbamy o nasze ciała i o środowisko. Tym trendem podążają nasze ulubione marki kosmetyczne, np. Garnier. Botanic Therapy to jedna z najnowszych serii kosmetyków do włosów, oparta na sile organicznych składników i produkowana zgodnie z ekologicznymi ideami. Chcesz wiedzieć więcej? Być może poznasz swoją nową ulubioną linię!

Witaj w kosmetycznym ogrodzie botanicznym

Starannie opracowane formuły kosmetyków Garnier Botanic Therapy wykorzystują działanie naturalnych substancji, które od wieków znane są ze swoich dobroczynnych właściwości. Nawilżający i kojący aloes, odżywczy olej z awokado, granat zawierający mnóstwo przeciwutleniaczy i wygładzający ananas to tylko niektóre spośród drogocennych składników zasilających formuły Garnier Botanic Therapy. Maska, odżywka i szampon to zestaw, który z pełną mocą zadba o Twoje kosmyki.

Każda unikalna receptura przeznaczona jest do innego rodzaju włosów, lecz w każdym przypadku możesz liczyć na wzmocnienie i odżywienie, przekładające się na ładniejszy wygląd fryzury. Gdzie znajdziesz idealne produkty dla siebie? Warto po nie zajrzeć do drogerii lub aptek, również tych działających internetowo.

Wybierz markę przyjazną naturze: Garnier Botanic Therapy

Coraz więcej marek decyduje się na działania ekologiczne. Pozostaje nam cieszyć się z tego trendu i wspierać właśnie te firmy! Zrównoważone praktyki obejmują np. zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, zużycia wody podczas produkcji i generowania odpadów, zwiększenie biodegradowalności opakowań oraz korzystanie z materiałów z recyklingu. Botanic Therapy nie tylko spełnia te zobowiązania, ale również opiera się na koncepcji zielonej chemii. Co to oznacza?

Zielona chemia ma na celu ograniczenie używania i powstawania szkodliwych substancji. Składniki naturalne, które wchodzą w skład kosmetyków, są pozyskiwane ze źródeł odnawialnych, w zrównoważony sposób. Ich przetwarzanie to proces krótki – odbywa się przy zużyciu niewielkiej ilości energii i surowców, dzięki temu minimalizując ilość odpadów. Ty też masz wpływ na środowisko – po opróżnieniu opakowania wyrzuć je do odpowiedniego pojemnika na śmieci.

Dostosuj pielęgnację do swoich potrzeb

Do działań ekologicznych zaliczają się również przemyślane zakupy. Być może zainteresuje Cię modna propozycja Garnier Botanic Therapy – szampon w kostce, niezwykle wydajny i pozbawiony plastikowego opakowania. Do dyspozycji masz trzy warianty:

  • rewitalizujący szampon do włosów cienkich, wzbogacony o ekstrakt z korzenia imbiru i organiczny olej ze słodkich migdałów,
  • odżywczy szampon do włosów suchych i szorstkich z olejem z makadamii i kokosowym,
  • regenerujący szampon do włosów bardzo zniszczonych z miodem i woskiem pszczelim.

Jeśli wolisz tradycyjną wersję szamponu, z łatwością znajdziesz odpowiednik wśród pozostałych propozycji marki. Są to m.in.:

  • Zielona Herbata: tonizująca receptura oczyszczająca dla włosów przetłuszczających się,
  • Mityczna Oliwka lub Miód i Propolis: formuły dla bardzo suchych i zniszczonych włosów,
  • maski Hair Milk o lekkich, nieobciążających składach.

Więcej kompozycji poznasz, zaglądając do drogerii internetowej. Pamiętaj też, że kompleksowa pielęgnacja to także odżywianie po myciu włosów. Każda proponowana przez Garnier Botanic Therapy odżywka i maska to doskonałe uzupełnienie botanicznej terapii.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2023 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę