Teraz Czytasz
Back to Roots – kolekcja Simple na jesień/zimę 2017-18

Back to Roots – kolekcja Simple na jesień/zimę 2017-18

Zbliżający się sezon jesień/zima 2017-18 przynosi nowe spojrzenie na damską modę i mocne odwołanie do nazwy marki, która zakłada oszczędność formy i szlachetny minimalizm. Tworząc najnowszą kolekcję, zespół projektancki Simple CP postawił na prostotę i wyrafinowanie, i tym samym wrócił do najlepszych kolekcji w historii marki. Mimo, że propozycje na zimę nie będą rewolucyjne, będzie dało się zauważyć innowacje w nastroju projektów, stylistyce, krojach oraz kompozycjach kolorystycznych.

Oprócz typowych dla marki modeli, w kolekcji będzie również widoczna inspiracja filmem noir i ikonami kina XX wieku.
Kolekcja składa się z doskonale skrojonych, uzupełniających się modeli ubrań, tworzących komplety zarówno na co dzień, jak i specjalne okazje. Projektanci postawili na propozycje pełne lekkości, które zostały zaprojektowane tak, aby być blisko kobiet, ich codziennego funkcjonowania i stylizacyjnych wyborów. W kolekcji jesienno-zimowej dominują kultowe modele marki w nowoczesnym wydaniu, czyli miękkie płaszcze w wielu wersjach kolorystycznych, oversize’owe sukienki z asymetrycznymi cięciami i elementami wiązań, a także klasyczne garnitury, koszule i modne golfy.

Retouched by DOMINIK HERMAN

 

 

 

 

 

 

Za całokształt kolekcji jesień/zima odpowiada Jagoda Piekarska, która jest związana z marką od 2014, a od kwietnia 2017 pełni rolę Głównej Projektantki Simple CP. Jej zamiłowanie do
prostoty i detali zostało odzwierciedlone w najnowszych propozycjach marki:

„Projektując kolekcję na sezon jesień/zima skupiłam się na tych elementach, które charakteryzują Simple CP i zostały docenione przez Klientki marki. Wraz z zespołem projektanckim postawiliśmy na nowoczesne, proste kroje, klasyczne modele kultowych ubrań z metką Simple CP, czyli płaszcze, sukienki i garnitury, oraz neutralne, stonowane zestawienia kolorystyczne. Zarówno ogólny nastrój kolekcji, jak i poszczególne wzory ubrań i dodatków to wynik długotrwałego researchu i analizy projektów z archiwum Simple CP, ale również inspiracji współczesnymi rozwiązaniami krawieckimi, dzięki czemu udało nam się wykorzystać nowoczesne trendy, a jednocześnie zachować DNA marki” – powiedziała Jagoda Piekarska.

Kobieta Simple odnajdzie w tym sezonie spokojniejszą, minimalistyczną kolorystkę, urozmaiconą o mocniejsze akcenty oraz abstrakcyjne, wielobarwne nadruki. Kolekcję, utrzymaną w jasnych, neutralnych odcieniach, ożywiają modele w intensywnych kolorach: militarne zielenie, głębokie błękity i czerwienie lakowe. Klasyczne beże, szarości i granaty przeniesione zostały na nowe, lżejsze jakości wiskozowe. Na początku sezonu jesień/zima w kolorystyce będzie królować mocne khaki oraz karminowa czerwień rozświetlona akcentami złota oraz strukturą lateksu. W kolejnych odsłonach będzie można znaleźć nowe odcienie błękitów, stonowanych róży i koloru arbuza. Nowością jest denimowy wzór przeniesiony na wełniane tkaniny. Kolory ziemi mieszają się z mocnymi odcieniami, tworząc wyrafinowaną mozaikę barwną, a szlachetne bordo znalazło się w towarzystwie energetycznego cytrusa.

W propozycjach na jesień pojawiają się nieoczywiste dla Simple CP tkaniny, m.in. lateks, oraz bardziej uniwersalne materiały, np. szara dzianina, wełna, oraz wiskoza. W kolekcji nie zabrakło nowych deseni oraz dzianin nawiązujących splotem do rozwiązań swetrowych. Dzięki temu jesienno-zimowe propozycje kuszą przytulnymi, komfortowymi krojami i tkaninami o naturalnych składach. W zbliżającym się sezonie będzie można zobaczyć również nową odsłonę linii biznes w lekkiej, bardziej uniwersalnej wersji. Dzięki zastosowaniu prostych rozwiązań krawieckich i bazowej linii kolorystycznej, biznesowe propozycje będą modnym i funkcjonalnym rozwiązaniem również na co dzień.

Simple CP współtworzy styl swoich czasów. Umiejętnie dawkuje klasyczną elegancję najwyższej próby w połączeniu z nonszalanckimi, kobiecymi krojami. Kolekcja na jesień/zimę 2018 nawiązuje nie tylko do powrotu do korzeni marki, ale również do odniesień rodem z kina noir.
Inspiracjami do sylwetek oraz fasonów były gwiazdy kina, takie jak Greta Garbo, Marlena Dietrich, Lauren Becall czy Ingrid Bergman. Jednym z głównych motywów tej części kolekcji będą nadruki inspirowane filmami noir oraz ponadczasowe fasony w stylu vintage w nowej,  uwspółcześnionej wersji. W sezonie jesień/zima kobieta Simple to współczesna femme fatal, która nie boi się nieoczywistych zestawień i zabawy modą. Stonowane kolory tworzą przydymioną atmosferę tajemniczości, a mocne, wybijające się akcenty podkreślają nowoczesną stylistykę kolekcji.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę