Teraz Czytasz
Azyl w egzotycznym stylu

Azyl w egzotycznym stylu

 Równocześnie coraz częściej pragniemy uciec z tej technologicznej dżungli, szukając miejsc, gdzie będziemy mogli cieszyć się prostotą codziennego życia, jak i spokojem ducha. Nie musimy jednak nigdzie wyjeżdżać; możemy przecież wprowadzić elementy natury do naszych domów. Mogą to być choćby egzotyczne rośliny, tropikalne nadruki i etniczne akcenty.

Nie jest tajemnicą, że dekoratorzy wnętrz inspirują się tym, co dzieje się na wybiegach modowych. W tym roku obserwujemy, że wielcy projektanci eksperymentują z motywami tropikalnymi. Choć egzotyczne nadruki mogą przywoływać na myśl turystów w hawajskich koszulach, temu, w jaki sposób moda wykorzystuje te motywy współcześnie daleko od kiczu.

Czy Twoje wnętrze potrzebuje ożywienia? Nie ma lepszego sposobu, aby przestrzeń rozkwitła niż wprowadzić do domu elementy natury – niech będą to choćby rośliny lub nadruki z motywami botanicznymi. Jednak palmy i inne tropikalne rośliny to nie wszystko. Dodaj elementy etniczne, aby przekształcić dom w prawdziwy „jungalow” – tak koncept domu z licznymi elementami natury określa projektantka i blogerka z Los Angeles, Justina Blakeney. Mogą to być pamiątki z odległych krajów, jaskrawe lub czarno-białe wzory geometryczne, ozdoby i meble z naturalnych surowców, takich jak rattan, bambus czy wiklina, czy nawet tapety z dzikimi zwierzętami  lub kolorowymi ptakami.

Pobudź wyobraźnię, a Twój dom zacznie odzwierciedlać świat natury.

Żywe rzeźby

Nic tak nie nada kolorów i charakteru pomieszczeniu jak rośliny, które można traktować jako żywe rzeźby. Błyskawicznie odmieniają one atmosferę i idealnie dopełnią wystrój wnętrza. To prosty sposób na wzbogacenie wnętrz kolorami i elementami natury.

 

Istnieją różne gatunki barwnych roślin tropikalnych, które idealnie łączą się ze sobą: od wysokich drzew do gęste sukulenty – to Twoja wyobraźnia jest tutaj jedynym ograniczeniem. Jeśli jednak tak jak wiele osób nie jesteś w stanie regularnie dbać o roślinność w domu, rozważ winorośl –  ta wymaga najmniej troski.

Ostrożnie z przepychem

Kiepski z Ciebie ogrodnik? Wybierz tapety z wyraźnym motywem roślinnym. Szeroka gama dostępnych wzorów może pomóc przekształcić zwykły pokój w tropikalny raj: od bardzo wyraźnych wzorów owoców po spektakularne kompozycje roślinne. Nie lubisz przepychu? Wybierz grafikę z delikatnymi elementami roślinnymi, aby uzyskać bardziej subtelny efekt.

Równocześnie warto mieć na uwadze, że przesadzając z ilością liściastych nadruków, stworzysz miejsce, które wyda się pozbawione wyobraźni i mało przyjazne. O ile mieszanie kolorów i faktur entuzjastom projektowania przychodzi ze stosunkową łatwością, eksperymentowanie ze wzorami okazuje się być zwykle trochę bardziej złożone. Jeśli szukasz prostych rozwiązań, postaw na pamiątki z egzotycznych miejsc: piękna geometria i naturalne materiały idealnie uzupełniają organiczne formy. A jeszcze nawet nie doszliśmy do efektów, które można uzyskać, łącząc kolory dżungli z etnicznymi nadrukami! Łatwym sposobem na osiągnięcie tego celu jest wzorzysty dywan lub poduszki z poszewkami o etnicznych wzorach.

Naturalne materiały kropką nad „i”

Twoje wnętrze nie będzie kompletne bez harmonijnej podłogi. Aby dom mógł w pełni przemienić się w tropikalny azyl, użyj naturalnych materiałów takich jak rattan, (tropikalne) drewno, korek
i bambus. Jeśli chcesz, aby Twoje pomieszczenia nabrały nieco bardziej wyrazistego charakteru, pomyśl o takich materiałach jak marmur lub skóra.

Podłoga z naturalnego drewna nada wnętrzu naturalności i autentyczności, ale jeśli szukasz czegoś łatwiejszego w utrzymaniu, zwróć uwagę na luksusowe winyle lub laminaty –
te alternatywne rozwiązania doskonale imitują drewno. Oba typy podłóg łączą tradycyjny wygląd z łatwością utrzymania i dodatkowo są niezwykle odporne na ścieranie.

Wskazówka: Podłoga jest podstawą wnętrza, zatem jej wybór może okazać się niezwykle czasochłonny. Właśnie dlatego Quick Step opracował FloorExplorer – narzędzie online, dzięki któremu w trzech prostych krokach można wybrać podłogę, której styl najlepiej pasuje do wnętrz i jest zgodny z upodobaniami i osobowością właściciela.

 

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę