Teraz Czytasz
Atrakcyjna, czyli jaka? O subiektywnym postrzeganiu piękna

Atrakcyjna, czyli jaka? O subiektywnym postrzeganiu piękna

Nasze ciała nie są idealnie symetryczne – to całkowicie naturalne. Jedne osoby mają bardziej wyrównane proporcje, inne mniej. Sposób postrzegania drugiego człowieka w dużej mierze zależy także od kultury i tradycji wybranego regionu. Na ocenę fizyczności danej osoby wpływa także epoka. Wreszcie – dla każdego i każdej z nas co innego jest atrakcyjne. Mimo że o wielu cechach mamy podobne zdanie, to dla niektórych pewne rysy będą bardziej pożądane u drugiej połówki, a dla innych mniej. Czy wobec tego piękno jest pojęciem obiektywnym czy subiektywnym? Co tak naprawdę kryje się pod słowem „atrakcyjność”?

Atrakcyjność a wzorce kulturowe

Pojęcie atrakcyjności jest silnie uwarunkowane przez kulturę. Cechy, które w jednym regionie świata będą uważane za pożądane, w innym miejscu będą uznawane za mniej atrakcyjne. Inne kanony piękna obowiązują w Europie, a inne w pozostałych częściach świata, np. w Azji czy Afryce.

Atrakcyjność a media

Środki masowego przekazu odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu naszych wyobrażeń na temat atrakcyjności. Nierealistyczne standardy piękna, prezentowane przez mass media, mogą negatywnie wpływać na poczucie własnej wartości. Ostatnie lata pokazały jednak, że zmiana jest możliwa – coraz więcej firm pokazuje, że warto akceptować siebie takim, jakim się jest, niezależnie od wagi czy budowy ciała.

Atrakcyjność a pewność siebie

Z atrakcyjnością wiąże się także pociąg fizyczny. Nie zawsze zwracamy się ku osobom, które mają kanoniczne rysy twarzy czy sylwetkę o idealnych proporcjach. Duże znaczenie ma pewność siebie i akceptacja własnego wyglądu. To właśnie te cechy wpływają na to, jak widzą nas inni.

Jak budować pewność siebie? Konieczna jest zmiana nastawienia i skoncentrowanie się na rzeczach, które udało nam się osiągnąć, nawet jeśli wydają nam się mało spektakularne.  Może się okazać, że w oczach innych są bezcenne. Dużą rolę odgrywa także znalezienie pasji, zdobywanie nowych umiejętności i wyznaczanie małych celów, których osiągnięcie wspiera budowanie poczucia własnej wartości.

Na pewność siebie wpływa także to, co nosimy. Odzież dopasowana do sylwetki i typu urody sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjne. Pewność siebie ma ogromne znaczenie także w sytuacjach intymnych, gdy szczególnie zależy nam na tym, żeby być atrakcyjne w oczach drugiej połówki. Dobrze dobrana bielizna pozwala poczuć się swobodnie i kobieco.

Partnerem tekstu jest firma Samanta. Biustonosze prześwitujące od Samanta są zmysłowe, ale subtelne. Potrafią optycznie wyrównać proporcje sylwetki, naturalnie eksponując jej zalety.

Piękno niejedno ma imię – podsumowanie

Atrakcyjność jest złożonym i wielowymiarowym pojęciem, które różni się w zależności od kultury, epoki oraz indywidualnych preferencji. XXI wiek jest otwarty na różnorodność. Coraz więcej mówi się o tym, że nie istnieje jeden, uniwersalny kanon piękna. Atrakcyjność jest w naszych głowach! Każdy, niezależnie od płci, ma prawo czuć się piękny, nawet jeśli nie ma idealnej sylwetki czy doskonale proporcjonalnych rysów twarzy.

Materiał promocyjny.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę