Teraz Czytasz
Akcesoria do jogi nie tylko dla początkujących

Akcesoria do jogi nie tylko dla początkujących

Praktyka jogi i przyjmowanie określonych asan może wymagać sprawności fizycznej i elastyczności, którą nie zawsze mogą pochwalić się osoby początkujące. I choć dla nich zazwyczaj przewidziane są prostsze pozycje, już na tym etapie mogą pojawić się problemy w ich wykonaniu. Doskonałym rozwiązaniem okazują się wtedy akcesoria do jogi. Ich zadaniem jest umożliwienie wejścia w odpowiednią pozycję z uwzględnieniem właściwego ułożenia ciała. Co istotne, z akcesoriów korzystają nie tylko osoby początkujące, ale nawet doświadczeni jogini, którzy wspomagają się w ten sposób podczas codziennej praktyki.

Akcesoria niezbędne do treningu mogą przybierać różną formę. Ich dobór należy uzależnić od stawianego sobie celu oraz funkcji, jaką mają pełnić. Każde z nich ma nieco inne przeznaczenie i znajduje zastosowanie w odmiennej grupie asan. Wśród najbardziej popularnych i najczęściej wykorzystywanych akcesoriów należy wymienić paski do jogi.

Jak ułatwić sobie codzienny trening?

Zadaniem akcesoriów jest ułatwienie wejścia w określoną pozycję, co dla niektórych osób byłoby bez tych akcesoriów bardzo trudne, a nawet niewykonalne. W przypadku słabej elastyczności ciała przydatne okazują się paski do jogi. Doskonale sprawdzają się wtedy, gdy konieczne jest wejście w pozycję wymagającą rozciągania pleców czy nóg. Mogą być wykorzystywane przy wielu asanach, umożliwiając ich precyzyjne wykonanie. Paski do jogi sprawdzają się między innymi przy różnego rodzaju skłonach w przód, w przypadku konieczności dosięgnięcia stopy przy wyprostowanej nodze oraz w wielu innych pozycjach. Mogą być stosowne nie tylko podczas praktyki jogi, ale również przy innym zestawie ćwiczeń. Ich stosowanie zaleca się podczas ćwiczeń rozciągających osobom o małej elastyczności ciała. Do wyboru dostępne są paski do jogi o różnej szerokości oraz długości, takie jak np. https://yogabazar.pl/pol_m_Pasek-do-jogi-210.html. Ich parametry należy dobierać, biorąc pod uwagę budowę ciała ćwiczącej osoby.

Nie tylko paski do jogi

Należy znać sobie sprawę, że akcesoriów ułatwiających ćwiczenia jest znacznie więcej. Warto z nich korzystać przy trudnościach w przyjęciu prawidłowej pozycji podczas wchodzenia w określone asany. Inne powszechnie stosowane poza paskami akcesoria to wałki, pianki, kostki oraz koce. Ich stosowanie przynosi ogrom korzyści. Między innymi ułatwia stabilizowanie ciała, pogłębianie pozycji i wykonanie odpowiedniej asany. Poprawia też komfort podczas ćwiczeń i wpływa na poprawę elastyczności ciała. Pozwala na praktykę jogi w sposób efektywny i bezpieczny. Ogranicza ryzyko nadwyrężeń stawów, mięśni oraz ścięgien, a także ryzyko przeciążeń. Pomagając w prawidłowym przyjmowaniu określonych asan, wpływa korzystnie na motywację ćwiczącego.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę