Teraz Czytasz
6 sposobów na wydłużenie sylwetki

6 sposobów na wydłużenie sylwetki

Przy pomocy odpowiednio dobranego ubioru można zatuszować mankamenty sylwetki, a nawet całkowicie ją zmienić. Dlatego tak istotne jest noszenie ubrań, które nam pasują. Podążanie za modą może spowodować, że nosimy ubrania, które rzeczywiście są popularne i ładne, ale po prostu źle w nich wyglądamy. Aby tego uniknąć należy zweryfikować co planuje się osiągnąć gdy chodzi o podkreślanie sylwetki. Jakie ubrania i dodatki warto mieć w swojej szafie aby optycznie wydłużyć sylwetkę? Czy należy zwracać uwagę tylko na fasony, czy również na kolor i fakturę tkaniny? Oto 6 skutecznych sposobów na wydłużenie sylwetki:

1. Buty na obcasie lub koturnie

Najlepszym i najszybszym sposobem aby poprawić wygląd sylwetki i optycznie ją wydłużyć jest założenie odpowiedniego obuwia. Zarówno buty na obcasie, jak i na koturnie doskonale wyglądają w zestawieniu z wieloma stylizacjami, a dodatkowo noga w nich wydaje się dłuższa, a sylwetka smuklejsza. Dzięki temu nosząca wydaje się również wyższa. Jeśli konieczne jest założenie niskich butów warto wybierać takie ze szpiczastym czubkiem. Również one optycznie wydłużą nogi i będą atrakcyjnym elementem stylizacji.

2. Spodnie i spódnice z podwyższonym stanem

Za wydłużenie sylwetki odpowiadać mogą czarne spodnie damskie, o ile mają one podwyższony stan. Dotyczy to zarówno wszystkich fasonów spodni, jak i ołówkowych spódnic. Dzięki nim sylwetka będzie wyglądała na atrakcyjniejszą. Ze względu na korzystny dla sylwetki krój i kolor czarne spodnie damskie z podwyższonym stanem są jednymi z najpopularniejszych na rynku.

3. Krótka spódniczka

Krótkie spódniczki w kroju przypominającym literę A są również ubraniem, dzięki któremu można wyeksponować nogi i optycznie zmienić wygląd sylwetki. Niezależnie od koloru i materiału spódnice tego typu będą dobrze wyglądały na osobach o szczupłych, ale stosunkowo krótkich nogach.

4. Paski w pionie

Jednak nie tylko fason ubrania ma znaczenie, ale również wykorzystane kolory czy aplikacje. Elementy garderoby, w których dominują pionowe paski sprawiają, że noszący wydaje się smuklejszy oraz wyższy. Nawet sukienki maksi, które teoretycznie nie odpowiadają krótkiej sylwetce jeśli będą w pionowe pasy będą wyglądać dobrze. Warto wziąć to pod uwagę.

5. Rozcięcia w sukience czy spódnicy

Nie bez znaczenia jest również to, w jaki sposób uszyte są konkretne elementy odzieży. Dobrze wyglądać będą pionowe rozcięcia w sukienkach i spódnicach. Nie tylko wydłużą sylwetkę, ale również noga będzie się wydawała dzięki nim smuklejsza. Nie należy jednak przesadzać z długością rozcięcia aby stylizacja zachowała elegancki charakter.

6. Minimalizacja liczby poziomych linii w ubiorze

Zgodnie z zasadą, że pionowe paski wydłużają uznaje się, że poziome paski skracają sylwetkę. Dlatego dobierając ubrania należy postawić na jak najmniejszą liczbę poziomych łączeń pomiędzy elementami stylizacji.  Dotyczy to także dodatków, a więc pasków czy biżuterii. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ nawet prosta stylizacja będzie wydłużała sylwetkę przy zachowaniu tej zasady.

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę