Teraz Czytasz
5 polskich projektantów, których musisz znać

5 polskich projektantów, których musisz znać

Wszyscy znają takie nazwiska jak Baczyńska, Zień, Klimas czy Ossoliński. To starzy wyjadacze na polskiej modowej scenie. Niewiele osób wie, jak zdolnych mamy w Polsce mniej znanych projektantów, którzy zdobywają fanów indywidualnym stylem i wielką oryginalnością. Przedstawiamy 5 polskich projektantów, których musisz znać. 

Berenika Czarnota

Urodzona w 1981 roku w Polsce, choć na co dzień mieszka w Niemczech. Swój modowy debiut miała w 2008 roku. Cechą charakterystyczną jej projektów są ręcznie robione dzianiny. Ubrania firmowane nazwiskiem Bereniki Czarnoty, są przede wszystkim wykonane z wysokiej jakości przędzy i tkanin.

CZARNOTA

GOSHICO

Marka akcesoriów stworzona przez dwie siostry – Małgorzatę Kotlonek-Horoch i Agnieszkę Kotlonek-Wójcik. Ich flagowymi produktami są ręcznie robione torby wysokiej jakości. W 2008 roku wprowadziły na polski rynek, a z czasem i światowy, filcowe torby z kolorowym haftem. GOSHICO stworzyły linię id, kobieta może dzięki niej stworzyć taką torebkę o jakiej marzy, dobierając dodatki, materiał i wykończenie, według własnego uznania.
goshico
Monika Błażusiak

To bardzo młoda projektantka o indywidualnym spojrzeniu na modę. Jest laureatką wielu konkursów modowych. Ubrania, które projektuje są zawsze bardzo starannie dopracowane a do produkcji wybiera najlepsze tkaniny i naturalne skóry. Każdy projekt traktuje indywidualnie a efekty jej pracy są zawsze bardzo oryginalne i zaskakujące. Widać w nich połączenie funkcjonalności z jej własnym stylem modowym.

Untitled design

Anna Tronowska

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru  Krakowie. Laureatka kilku konkursów modowych. Jej kolekcja “Partytura spojrzeń” jesień/zima jest inspirowana cyklem “Hourlope” Jeana Dubuffeta. Pod wpływem prac artysty powstały mocno graficzne projekty z wykorzystaniem autorskich nadruków oraz haftu.

 

Untitled design

B SIDES

Marka założona przez Basię Chrabołowską. Jest to jedyna marka w Polsce, która opiera swoje kolekcje na stuprocentowej szlachetnej wełnie między innymi z alpaki i merynosów. Zasłynęła szlachetnymi przędzami, współpracą z lokalnymi rzemieślnikami oraz projektami, które łączą minimalizm z ekspresją koloru a funkcjonalność ze zmysłową kobiecością.

Untitled design

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę