Teraz Czytasz
12 pomysłów na ślubne oszczędności

12 pomysłów na ślubne oszczędności

Wiadomo, że ślub i wesele wiążą się z ogromnymi kosztami. To oczywiste, chcemy, żeby wszystko było idealne i dopięte na ostatni guzik, ale czy na pewno musi być tak drogo? Przestawiamy Wam 12 pomysłów na ślubne oszczędności.

  1. Lista gości

   Zastanów się, czy zapraszanie siostry ciotecznej Twojej babci to na pewno dobry pomysł? Tym bardziej, że ostatni raz widziałaś ją 20 lat temu? Być może warto ograniczyć listę gości.

  2. Zaproszenia ślubne

   Tradycyjnie wysyłamy zaproszenia papierowe, ale w dzisiejszych czasach warto zastanowić się nad zaproszeniem mailowym.

  3. Obrączki

   Na wielu stronach internetowych jest możliwość zakupienia obrączek z rynku wtórnego. Co prawda, niektórzy mówią, że to przynosi pecha, ale zastanów się, czy Twoja złota obrączka, którą kupujesz u jubilera nie była wcześniej czyimś złotym łańcuszkiem?

  4. Ślub w porze lunchu

   Niektóre pary wola kameralne przyjęcia i nie chcą organizować dużej ceremonii, z całodniową imprezą (i poprawinami). Może zamiast wystawnego obiadu warto zaprosić rodzinę i przyjaciół na dobry lunch, który potrwa góra dwie godziny? Na pewno będzie to mniej kosztowne.

  5. DJ zamiast kapeli

   Jeśli już decydujesz się na duże wesele, to zaproś dobrego DJ’a zamiast całego zespołu złożonego z kilku osób. Polecony DJ na pewno rozkręci fajną imprezę, a koszty będą o wiele mniejsze.

  6. Kwiaty

   Nie musisz stawiać na każdym stole pięciu bukiecików z kwiatami. Wystarczy jeden. Dodatkowo dobrze jest wybrać kwiaty u lokalnych dostawców.

  7. Ozdoby i dekoracje

   Często wybieramy ozdoby i dekoracje w sklepach detalicznych, a warto korzystać z hutrowni. Poza tym, nie warto wybierać wielu różnych dekoracji, ważne, żeby wszystko było spójne.

  8. Planowanie ślubu

   Niech nie kusi Cię zatrudnianie koordynatorki ślubnej, tylko dlatego, że nigdy nie planowałaś ślubu. Po prostu stwórz listę rzeczy do zrobienia, rozdziel zadania między najbliższymi, którzy chcą pomóc Ci w organizacji imprezy i sprawdzaj co zostało zrobione.

  9. Myśl lokalnie

   Jeśli planujesz wystawny obiad to rozważ opcję dostawców i produktów regionalnych. Egzotyczne jedzenie może będzie wyglądało spektakularnie, ale nie oszukujmy się, większość ludzi będzie chciała zjeść coś konkretnego, nie koniecznie ostrygi.

  10. Fryzura i makijaż

   Spotkaj się wcześniej z fryzjerką i makijażystką i wybierzcie najlepszą fryzurę i makijaż na Twój wielki dzień. Poproś makijażystkę, żeby nauczyła Cię wykonać ślubny makijaż, tak, żebyś w dzień ślubu mogła wykonać go sama. Na pewno zaoszczędzisz, a dobre rady stylistek przydadzą się na długo.

  11. Sprzedaj dekoracje ślubne

   Po udanym weselu nie warto wyrzucać wszystkiego do kosza. Ozdobne wstążki, świece i sztuczne kwiaty warto wystawić na portalach sprzedażowych. Na pewno znajdą się chętni, żeby je wykorzystać.

  12. Właściwy punkt widzenia

   Niektórzy potrafią stracić rachubę i wydać na zupełnie niepotrzebne rzeczy fortunę. Zawsze pamiętaj, że to Twój ślub i ważne jest to, żeby

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę