Teraz Czytasz
Zarobki polskich muzyków – kto teraz jest na topie?

Zarobki polskich muzyków – kto teraz jest na topie?

Scena muzyczna, to nie tylko rozrywka dla fanów muzyki i dobrej zabawy. Ta gałąź biznesu łączy się z ogromnymi pieniędzmi, a najlepszym źródłem dochodu dla gwiazd jest oczywiście scena i koncerty. To ile konkretny zespół czy wokalista zainkasuje za pojedynczy występ, zależy od jego renomy i popularności. Ile więc muszą zapłacić organizatorzy za występy czołowych polskich artystów?

Poniżej przedstawiamy dziesiątkę najlepiej opłacanych polskich muzyków

  1. Listę zamyka Rafał Brzozowski – autor hitów „Tak Blisko” czy „Nie mam nic”. 35 letni gwiazdor muzyki pop za swój czas sceniczny inkasuje całe 18 000 zł za występ.
  2. Zaszczytna dziewiątka przypadła 30 letniemu gwiazdorowi muzyki POP i R&B – Mrozu, autor takich przebojów jak „Miliony monet” oraz „Rollercoster”. Za jego występ trzeba zapłacić jakieś 22 000 złotych.
  3. Na miejscu ósmym znalazł się nastolatek, który przebojem wtargnął na polską scenę show biznesu. Już jego pierwszy album zatytułowany 9893, zyskał status złotej płyty, platynę udało mu się osiągnąć dzięki trzeciemu krążkowi Pop&Roll. Dawid Kwiatkowski za jeden występ otrzymuje 25 000 złotych.
  4. Miejsce siódme należy do króla nadwiślańskiego reagge – Kamila Bednarka. Rynek zawojował takimi utworami jak „Cisza” oraz „Szukając szczęścia”. Wokalista inkasuje 28 000 złotych za koncert.
  5. Pozycja szósta należy do klasyka – zespołu T. Love. Założony w 1982 roku zespół wydał kilkanaście albumów, m.in. „King” oraz „Chłopaki nie płaczą”. Występ Muńka Staszczyka i jego kolegów kosztuje nawet 35 000 złotych.
  6. Na półmetku listy uplasował się dobrze wszystkim znany Piasek. Autor takich utworów jak „Chodź, przytul, przebacz” i „Imię deszczu”. Andrzej Piaseczny może dla nas zagrać już za 38 000 złotych.
  7. Zaraz za podium – ze stawką 40 000 złotych za koncert uplasowała się dobrze znana wszystkim fanom dobrego rocka Budka Suflera. Ich największych przebojów jak „Takie tango” albo „Jolka, Jolka”, nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.
  8. Trzecie miejsce to już podium, a stanie na nim Jerzy Panasiewicz wraz z zespołem Lady Pank. Mimo licznych skandali za występ tej kultowej już grupy trzeba zapłacić ponad 40 000 złotych, jednak zasłużyli sobie na to wydając takie perełki jak „Zawsze tam gdzie Ty” czy „Kryzysowa Narzeczona”.
  9. Srebrny medal (i to bardzo kosztowny) trafia do zespołu Kombii – ich największe hity takie jak „Pokolenie” znają chyba wszyscy. Natomiast organizatorzy za ich występ będą zmuszeni zapłacić nawet 45 000 złotych.
  10. Miejsce pierwsze i złoto trafia do – i nie mogło być inaczej – kultowego już zespołu Perfect. Ich największe hity jak „autobiografia” czy „Co się stało z Magdą K.” kojarzą już całe pokolenia Polaków. Za występ legendy polskiego rocka trzeba zapłacić aż 50 000 złotych.

Poza zarobkami z koncertów, trzeba wziąć też pod uwagę wpływy z reklam, sprzedaży płyt i występów we wszelkiego rodzaju programach rozrywkowych czy informacyjnych. Jednak są to już kwestie w dużym stopniu poufne, którymi raczej rzadko artyści chwalą się publicznie.

MS
Artykuł został przygotowany przy współpracy z firmą fmpro.pl specjalizującą się w organizacji eventów i koncertów.

foto: wikipedia

Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę