Teraz Czytasz
Żakiet – elegancka część damskiej garderoby

Żakiet – elegancka część damskiej garderoby

Elegancka kobieta ceni sobie dobrze skrojone ubrania, które podkreślają największe walory damskiej sylwetki. Jednym z elementów jest żakiet. Wszystko zależy od potrzeb pani, która będzie nosiła tą część garderoby. Idealnym dodatkiem do niego jest mucha lub krawat.

 

Żakiet jest bardzo często wybieraną częścią odzieży damskiej, zwłaszcza na wystawne kolacje, spotkania biznesowe, uroczyste imprezy czy okazjonalne przyjęcia. Wówczas bardzo ważne znaczenie ma sama tkanina, z której ubranie jest wykonane.

Najbardziej popularnym materiałem na żakiet jest chanelka. Bardzo często wybierają go nawet starsze panie, a to ze względu na to, że ubranie jest wygodne i dobrze się układa na różnego rodzaju sylwetkach. Profesjonalne zakłady krawieckie cenią sobie chanelkę. Ten materiał jest plastyczny oraz nie uwidacznia niedociągnięć, które pojawiły się podczas procesu produkcji.

Żakiet na eleganckie spotkania najczęściej jest tworzony z bukle albo dżerseju. Materiały te są bardziej elastyczne i mniej się gniotą. Zakłady krawieckie korzystają także z jedwabiu czy sztruksu. Ta sztywna tkanina kojarzona jest raczej ze spodniami, ale wykorzystywana jest również w okryciach wierzchnich.

Innym materiałem jest bawełniana satyna. Występuje z niewielką ilością włókien syntetycznych przez co się mniej gniecie i jest elastyczniejsza. Żakiet może być również mniej oficjalny. Wówczas jest wykonany z tkaniny sprężystej i delikatniejszej. Najczęściej jest to bawełna połączona z elastanem.

Kolejnymi tkaninami, z których szyty jest żakiet są krepon, bawełna, wiskoza, a także gabardyna. Każda z nich ma nieco inną fakturę i daje różny efekt w kontakcie z ciałem, ale również wizualny. Krepon jest delikatnie pomarszczony, ale w odpowiednim połączeniu z elementami garderoby i dodatkami tworzy niezwykłe wrażenie.

Panie, podobnie, jak i koty, wybierają własne drogi modowe. Wszystko uzależnione jest od tego, jak chcą się czuć we własnym ubraniu oraz jaki efekt wizualnie uzyskać. Ważne jest także wydarzenie, na które wybierają kreację.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany we współpracy z zubibo.pl/
Zobacz komentarze (0)

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

© 2024 Stylowymag.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przewiń w górę